Fethullahçı profesör 1 ay önce darbeyi ağzından kaçırmış!

Prof. Dr. Osman Özsoy'un darbe girişiminden 1 ay önce söylediği sözler sosyal medyada yankı buldu

Fethullahçı profesör 1 ay önce darbeyi ağzından kaçırmış!

15 Temmuz'daki darbe girişiminde bulunulmasının ardından ilginç detaylar ortaya çıkmaya devam ediyor.

Prof. Dr. Osman Özsoy'un 15 Temmuz darbe girişiminden tam bir ay önce (14 Haziran) söylediği sözler, "Darbe girişimini biliyor muydu?" sorularını da beraberinde getirdi.

"Bu ülkenin geleceği inanılmaz aydınlık. Bu süreçlerin tamamını bitirmek çok kolay. Bu süre çok yakın sürede Allah’ın izniyle sona erecek" diyen Özsoy konuşmasında şu ifadeleri kullanıyor:

"Türkiye’ye bir şey olmaz. Ben profesör olacağıma keşke bir Albay olsaymışım mesela. Bu süreçte daha çok katkım olurdu. Her şeyi televizyon ekranlarından söylemek zorunda değiliz. Bu kadarını söylüyorum ben. İnsanlık sahipsiz değil. Çok güzel günler geliyor. Hizmet hareketindeki arkadaşları çok yoğun günler bekliyor.

"Bu iş gitmez. Yüzde 50 desteği falan iplemeyin. Ben siyaset bilimi profesörüyüm ya. Alt yazı geçin televizyon kanallarından yarın sokağa çıkma yasağı var diye, bakın sokağa çıkıyorlar mı?

"Bütün darbeler cuma günü oluyor. Hocaların evleri cami avlusundadır. Namaza bile geçmezler korkularından. Türkiye’de insanların demokrasi için sahaya çıkmak gibi bir hassasiyeti yok. Bunlar kuru kalabalıklar. Yine 3 tane yürekli komünist Taksim Meydanı’nı zorlayacaktır. Bir tane sağcı aydın bile çıkmayacaktır."

Özsoy'un 1 ay önce söylediği sözlerinin sosyal medyada yayılmasının ardından 'Olacakları biliyor muydu?' sorusu akıllara geldi.

İşte o konuşma:

Güncelleme Tarihi: 02 Ağustos 2016, 10:22

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER