Fethullah Gülen'in de ses kaydı sızdırıldı

İnternete sızdırılan ses kayıtlarına şimdi de Fethullah Gülen'in telefon görüşmeleri eklendi…

Fethullah Gülen'in de ses kaydı sızdırıldı

Fethullah Gülen'in birçok önemli kişi ile yaptığı görüşme, soundcloud.com adlı sitede yayınlandı.

Mustafa Koç ile ilgili yapılan görüşmede Fethullah Gülen, Mustafa Koç'a yapılan vergi denetimleri ile ilgili "Bir şey yapamazlar" diyor ve temaslarla ilgili "büyük patron bilmesin" ifadesini kullanıyor.

Gülen Cemaati'nden birilerinin Pennsylvania’yı aradığı ve doğrudan Fethullah Gülen ile görüştüğü kayıtlarda; ses kayıtlarında geçen isimlerden bazıları şöyle: Turgay Ciner, Mustafa Koç, Adnan Polat, Akın İpek, Ali Sabancı ve  Mehmet Nazif Günal.

Kasım 2013 FG Turgay Ciner Ve Ali Sabancıya Talimat, 
Ekim 2013 FG Mustafa Koç, Takip - Sponsor - 
TUSKON, Aralık 2013 FG 
Bank Asya Talimatı/ BDDK'da adamlarımız var, 
FG Thy Para Çekmesi"
 başlıkları ile telefon görüşmeleri internete yüklendi.

BANK ASYA KONUSU

Telefon kayıtlarından “FG THY Para Çekmesi”nde, Cemaat’in bankası Bank Asya'dan THY’nin paralarını çekmesinden endişeleniliyor.

Arayan kişi, Zaman yazarı Hüseyin Gülerce’nin 24 Aralık 2013 tarihli yazısını da Gülen’e soruyor.

Zaman yazarı Gülerce, söz konusu yazısında hükümete ateşkes için “3 şart” koşmuştu.

Telefonun ucundaki kişi Gülen’e “Hüseyin Gülerce’nin yazısından haberi olup olmadığını” soruyor. Gülen “Önemli değil, haberim yok.” diyor.

Bank Asya hakkındaki bir başka ses kyadında, Başbakan’ın Cemaat’in bankası Bank Asya’ya yönelik dair önlem alınması konuşuluyor.

“Aralık 2013 FG Bank Asya Talimatı/ BDDK'da adamlarımız var” başlığıyla sızdırılan konuşmada Osman adlı biri Başbakan Erdoğan için “Boşbakan” diyor. Konuşmada Fethullah Gülen’in “10 büyük işadamının 300 Milyon TL kadar mevduatı Bank Asya'ya getirmesi” önerisi anlatılıyor.

CİNER: ALEYHİNE YAZI YAZDIRMAM

İnternete yüklenen telefon görüşmelerinden biri de Habertürk gazetesi sahibi Turgay Ciner ile ilgili. "Kasım 2013 FG Turgay Ciner Ve Ali Sabancıya Talimat" başlığıyla, yüklenen görüşmede; Gülen'le konuşan kişi Turgay Ciner'e uğradıklarını, Cemaat aleyhine yazı yazacak bir yazar ile ilgili görüştüklerini söylüyor.

Turgay Ciner'in de kendilerine "Bu gazetede aleyhinize hiç bir şey çıkamaz. Hepsi bunların hizmet müessesesi. Büyüğümüzün aleyhinde de ben burada bir şey çıkarmam" dediğini aktarıyor. Gülen de buna "Çok iyi, Allah razı olsun" diyerek karşılık veriyor.

Güncelleme Tarihi: 15 Ocak 2014, 09:23
YORUM EKLE