Fazıl Say'dan CHP’ye: 40 yıllık Kürt sorunundan korkuyorsunuz

Say, “Tek tavsiyem var kardeşim; içinizde korkmayanların sayısını arttırın” dedi

Fazıl Say'dan CHP’ye: 40 yıllık Kürt sorunundan korkuyorsunuz

Piyanist ve besteci Fazıl Say, İnstagram hesabından yaptığı paylaşımla, CHP'ye eleştirilerde bulundu.

Say, "CHP'ye naçizane bir eleştiri” başlıklı paylaşımında "Ne zaman Halk Tv'de tartışma seyretsem, ne zaman bir bakkalda uzaktan Sözcü gazetesi manşetine rastlasam, ne zaman bir CHP'liyi filanca kanalda konuşurken televizyonda görsem; hep aynı hislerdeyim; KORKU! Korku, korku..." ifadelerini kullandı.

'KÜRT SORUNUNDAN KORKUYORSUNUZ'

Korku kötü şeydir. Korku kendinde başlar. Ve maalesef sevginin zıttıdır, cesur olmayan sevemez. Cesur olmayan kazanamaz. Siz kazanamazsınız kardeşim! Siz kazanmaktan da korkuyorsunuz! Siz İktidardan korkuyorsunuz! Siz genç nesile ulaşmaktan, 40 yıllık Kürt sorunundan korkuyorsunuz!

'100 IŞIK YILI GERİDESİNİZ'

Siz laiklik savunmayı da bu korkuyla yapamazsınız. Laiklik savunmayan kadın haklarını savunacak? 'Olanın iyisi'? Bu ama öyle bir konu değil... Salgını, şu tüm hataları, Türkiye'nin durumunu; her şeyi... Siz Atatürk'ü hele hiç anlamamışsınız, anlamadığınız Atatürk'ün maalesef tahmini 100 yıl gerisindesiniz, korku yılı olarak da 100 ışık yılı gerisindesiniz, Atatürk 'bugünkü sizin' çok ilerinizde, sandığınızdan da ilerisinde. Çünkü 'korkmuyordu' o. Korku ışık yıllarıyla ölçülür...

'CESUR İNSANLARLA GELİN'

Siz korkunun çağındasınız. Ve maalesef bunu bize yansıtıyorsunuz ve bizi eritiyorsunuz. Bize; bu ülkede, özellikle gençlere ve kadınlara, gerçek anlamda umut vermemenizin nedenidir; bu korku.

'GÜVEN VERİN'

Tek tavsiyem var kardeşim; içinizde korkmayanların sayısını arttırın. Gençler cesur, kadınlar cesur, sayısını arttırın. Bırakın korkuyu. Bize cesur insanlarla gelin. Sıkışıp kalmışlığınızı atın. Dertlerinizi atın. Nefes alın. Nefes! Güven verin.”

YORUM EKLE
YORUMLAR
zor değişir bu anlayış
zor değişir bu anlayış - 1 hafta Önce

dünya 1900 lerin başından beri yanlış kurgulanmış devlet anlayışı var.ve bu birilerinin işine geliyor.devletleri ulusal çerçeveye sıkıştırmışlar.fakat kendileri ne yapmış uluslararası şirketlere sahip olup istediği devleti kendine bankalar aracılığı ile haraç ile bağlamışlar.bir itaatsizlik oldumu çeşitli argümanlarla sorun çıkarıyor bunlardan biride ırk üzerinden yola getirmek hele ortadoğu kafkaslar ve balkanlarda bu çok güzel işliyor.devlet kuracağına bir şirket kurmak hatta bu şirket bir banka ile beraber olsun devlet kurmaktan daha mantıklı şuanki dünyada.

SIRADAKİ HABER