Fatma Şahin'den 'gri pasaport' iddiasına suç duyurusu

Şahin, bazı belediyelerin 'gri pasaportla' insan kaçakçılığı yapmasına aracılık ettiği ileri sürülen Ersin Kilit hakkında suç duyurusunda bulundu

Fatma Şahin'den 'gri pasaport' iddiasına suç duyurusu

Malatya’nın AK Partili Yeşilyurt Belediyesi’nde başlayan ve Elazığ Arıcak, Akçakiraz, Baskil, Ordu Korgan, Tokat Erbaa ve Bursa Yıldırım ilçe belediyelerinin de Almanya’ya “gri pasaport” ile insan kaçakçılığı yaptığı iddialarında kritik isimin Almanya'da bulunan Ersin Kilit olduğu öne sürülmüştü. 

Kilit yaptığı açıklamada kendisinin suçlu olmadığını savunurken, olaylarla ilgili olarak Antep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’i işaret etmişti: "Hiç kimse Fatma Şahin'i araştıralım demiyor, şu an mevcut Antep Belediye Başkanı. Ben bir vatandaş olarak kendi araştırmalarımla bir şeyler öğreniyorsam devlet her türlü öğrenebilir. Bunu öğrenmek istemiyorlar." 

Antep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ise Kilit’in kendisine yönelik iddiaları için Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunduğunu açıkladı. 

Şahin sosyal medya hesabından yaptığı açıklama şöyle:

“Gaziantep’in adını gri pasaportla yurtdışına insan gönderilmesi meselesine muğlak, mesnetsiz bir şekilde karıştıran Ersin Kilit’le ilgili olarak Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığına 2021/31178 soruşturma numarasıyla suç duyurusunda bulunduk. Suç duyurumuzun takibini de yapacağız." 

Güncelleme Tarihi: 20 Nisan 2021, 11:56

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER