Fatih Portakal'dan Erdoğan'a yanıt: Edepsiz demese iyiydi

Fatih Portakal, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın dünkü Denizli mitinginde kendisi hakkında sarfettiği sözlere yanıt verdi

Fatih Portakal'dan Erdoğan'a yanıt: Edepsiz demese iyiydi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın dünkü Denizli mitingindeki gündeminde, Fox TV Ana Haber sunucu Fatih Portakal da vardı. Mitinge katılan binlerce kişiye Portakal yuhalatılırken, Erdoğan “Bir tanesi TV ekranlarından kendini bilmez, haddini bilmez, edep yoksunu bir tanesi çıkmış sokağa davet ediyor. Ahlaksıza bak, ahlaksıza bak. Bu ne terbiyesizliktir? ” ifadesini kullandı.

Erdoğan’ın bu sözlerine Portakal bugün Twitter hesabından yanıt verdi. Portakal, A Haber sunucusu ve Takvim yazarı Erkan Tan’ın Gezi Parkı eylemcileri için kullandığı “Başları kesilmelidir” ifadesini hatırlatarak, şunları yazdı: “Başları kesilmelidir,” diyene de bir iki laf edilseydi keşke. Her şey bir tarafa, “edepsiz ve ahlaksız” demeseydi iyiydi.

Fransa’daki ‘Sarı Yelekler’ eylemlerini ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eylemlere ilişkin olarak değerlendirmesini yorumlayan Portakal, "Hadi bakalım barışçıl bir eylemle zamları, doğalgaz zamlarını protesto edelim. Hadi bakalım, yapalım. Yapabilecek miyiz?” diye sormuştu. Fatih Portakal, bu yorumunun ardından Hükümet Sözcüsü Ömer Çelik tarafından eleştirilmiş, sosyal medyadan da çok sayıda tehdit almıştı.

Güncelleme Tarihi: 17 Aralık 2018, 08:43

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >


YORUM EKLE
YORUMLAR
Zerdoş
Zerdoş - 2 yıl Önce

Radikal dinci terörist dikatör akp işid lideri devletin butun kurum ve kuruluşlarına el koymuş Herşey akp ile işid yönetimin altına almış devlet duzeneği huriyeti ortada kaldırmış her şey tedbir kelimesiyle başlıyor son buluyor ağzını açan gazayeci akedemisyen milet vekili muhalefet kim olursa olsun fark etmiyor dikatöru işid eleştiren ya kaçırılıp ölduruyor yada Hemen içeriye atıp rehine tutup fidye istiyor eşi benzeri görulmemiş zalim gadar dikatör hangi camiye gidersen git akp işid mit camilerde cecen gurc tunuslı cecen kafkas sincar dunyada neresinde olursa olsun katil uyuşturucu tecavuzci hırsız haşhaşci varsa tc getirip eyip silahlandırık fetva verip kürtlerin uzerine saldırtıyor malı mülku Allah demiş helaldır öldurun evleri toprakları osmanlının tapusudur diyip size devlet kurduracem yani tc toprakları terör organisezi olmuş

Zerdoş
Zerdoş - 2 yıl Önce

en cok Turkiyede Türk kürt alevi mileti yaşıyor herkesten önce bunlar sokağa çıkıp dikatör şeriata istemiyoruz desinler öyle yapsınlarki dikatör kaçacak delik arayıp bulamasın annadan doğduğuna bin bir pişman etsinler Allah korusun yoksa ırak dikatöru gibi ulkeyi taş devrine cevirir

Sarı yelekli
Sarı yelekli - 2 yıl Önce

Haklı Paris'te hak var hukuk var adalet var devlet var Millet var ürkiye'de bir sürü adsız İsimsiz gizli katil var

Muammer Aydın
Muammer Aydın - 2 yıl Önce

Benim senin onun cumhurbaşkanı değil Türkiye'nin Cumhurbaşkanı, uzlaştırıcı, birleştirici, saygı çerçevesinde yapılan tüm eleştirilere açık empati kurmalı ki herkesin güvenilir saygı duğduğu biri olsun. Bence Fatih Portakal' a haksızlık yapılıyor. Aynı tepkiyi sayın cumhurbaşkanımız dan Erkan Tan içinde bekliyoruz. Birileri birileri için başları kesilmelidir diyorsa ve buna benzer ayrıştırıcı cümleler kuruyorsa bu gibi söylemlere eşit şekilde yanaşmıyor sa ayrımcılığın daniskasını sayın Cumhurbaşkanı yapıyor izlemi doğuyor maalesef.

SIRADAKİ HABER