Fatih Altaylı: Veyis Ateş söz verdiği açıklamayı yapmayınca izne çıkarıldı

Peker'in iddiaları sonrası yıllık izne çıkan Habertürk TV anahaber bülteni sunucusu Veyis Ateş'in net bir yazılı bir açıklama yapmaması tartışma konusu oldu

Fatih Altaylı: Veyis Ateş söz verdiği açıklamayı yapmayınca izne çıkarıldı

Sedat Peker'in iddiaları sonrasında Habertürk kanalının ana haber bülteni sunuculuğunu bırakmış görünen ve yıllık izne çıktığı açıklanan Veyis Ateş'in, iddiaları doğrudan reddeden bir açıklama yapmaması merak konusu oldu. Habertürk.com yazarı Fatih Altaylı bugünkü yazısında Ateş'in kendisinden kurum tarafından talep edilen açıklamayı yapmaması üzerine 'zorunlu izne çıkarıldığını' yazdı. Peker'in ise Altaylı'nın yazısı ile eş zamanlı olarak Ateş'e hitaben "Hani açıklama yapacaktın, neden yapmıyorsun? Sen bir açıklama yap (hediyen bende hazır)" demesi dikkat çekti.

'YAZILI AÇIKLAMAYI YAPACAĞINI SÖYLEYİP YAPMADI'

Altaylı, "Açıklama" başlıklı yazısının ilgili bölümünde "Grup yönetiminden aldığım bilgiler doğrultusunda Habertürk tarafındaki gelişmeleri size aktarayım" diyerek, gelişmelerin perde arkasını anlattı. "İlk gün, yani Sedat Peker, Veyis Ateş’in gazetecilik dışı ve gerek meslek, gerekse Ciner Grubu ilkeleri açısından kabul edilmesi imkansız iddiaları ortaya attığı an Habertürk yönetimi Veyis Ateş’ten konu ile ilgili bilgi istedi" diyen Altaylı şöyle devam etti:

"Ateş’in “Bu iddialar tamamen yalan” demesi üzerine Ciner Medya Grubu olarak kendisinden bunu yazılı bir açıklama ile kamuoyuna duyurması istendi. Veyis Ateş’in bir açıklama yapmaması üzerine kendisi zorunlu olarak izne çıkarıldı. Ancak Veyis Ateş o gün yapacağını söylediği açıklamayı aradan 5 gün geçmesine rağmen hala yapmadı. Bu durumun grup açısından kabul edilebilir olmadığı çok açıktır."

Güncelleme Tarihi: 10 Haziran 2021, 18:44

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER