Fatih Altaylı'dan Ahmet Hakan'a: Demirtaş aynı, sen değilsin

Demirtaş’ın “Devran” isimli kitabındaki öykülerini okuma tiyatrosu olarak sahneye taşıdı

Fatih Altaylı'dan Ahmet Hakan'a: Demirtaş aynı, sen değilsin

Sanatçı Jülide Kural ve Ömer Şahin, HDP’nin önceki dönem eş genel başkanı olan ve Edirne F Tipi Cezaevi’nde bulunan Selahattin Demirtaş’ın “Devran” isimli kitabındaki öykülerini okuma tiyatrosu olarak sahneye taşınmıştı.

Kenter Tiyatrosu’nda izleyiciyle buluşan oyunu Selvi Kılıçdaroğlu, Canan Kaftancıoğlu, Başak Demirtaş ve Dilek İmamoğlu'nun bir arada izlemişti.

Ahmet Hakan'ın Selvi Kılıçdaroğlu, Canan Kaftancıoğlu, Başak Demirtaş ve Dilek İmamoğlu'nun bir araya yeniden gelmesini, HDP-CHP ittifakı devam edecek diye değerlendirmişti.

Hakan’a  yanıt veren Altaylı, “CHP terör ile arasına mesafe falan koymuyor” diyor ama bunu “sinsi” bir çakallıkla, moda tabiriyle “sübliminal” bir biçimde hallediyor. İyi de sayın yazar, sen de aynı Demirtaş’la bağlama çalıp, türkü söylüyordun. Demirtaş o gün neyse bugün de o. Değişen tek şey senin patronun ve senin görevin” dedi.

Ahmet Hakan, dünkü yazısında, Selvi Kılıçdaroğlu, Canan Kaftancıoğlu, Başak Demirtaş ve Dilek İmamoğlu'nun buluşmasıyla ilgili "Bu üç ismin Başak Hanım’la her buluşması, HDP’yi ittifak içinde tutma azminin bir göstergesi. Görebildiğim kadarıyla HDP de mesajı alıp kabul etmiş gibi" ifadelerini kullanmıştı.

Habertürk yazarı Fatih Altaylı, bugünkü yazısında Hürriyet'in Genel Yayın Yönetmeni ve köşe yazarı Ahmet Hakan'a isim vermeden yanıt verdi.

ALTAYLI: DEMİRTAŞ AYNI, SEN DEĞİLSİN

Altaylı'nın yazısı şöyle:

Hürriyet yazarı arkadaşımız, CHP ve İmamoğlu’nu “terör bağlantılı” göstermek için ince ince “dostane” yorumlar yapıyor.

CHP yöneticilerinin eşleri ve kadın CHP yöneticileri Demirtaş’ın metinlerinden oluşan bir tiyatro oyununu izlemeye gitmişler. Burada maksat belli.

“CHP terör ile arasına mesafe falan koymuyor” diyor ama bunu “sinsi” bir çakallıkla, moda tabiriyle “sübliminal” bir biçimde hallediyor.

İyi de sayın yazar, sen de aynı Demirtaş’la bağlama çalıp, türkü söylüyordun.

Demirtaş o gün neyse bugün de o.

Değişen tek şey senin patronun ve senin görevin.

Yazının tamamı burada.


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER