Fatih Akın ve Agos'a 'The Cut' tehdidi

'Beyaz bereli' ölüm tehdidi

Fatih Akın ve Agos'a 'The Cut' tehdidi

Türkçü Turancılar Derneği’ne ait ‘Ötüken Dergisi’, Agos Gazetesi’ni ve gazeteye söyleşi veren yönetmen Fatih Akın’ı twitter üzerinden açıkça tehdit etti. Tehdit mesajında "O film Türkiye’de tek bir sinemada yayınlanmayacak" denildi.

Ermeni Soykırımı’ndan sağ kurtulan ve iki kızını arayan bir adamın hikayesinin anlatıldığı ‘The Cut’ filmiyle ilgili olarak Fatih Akın, geçtiğimiz hafta ilk söyleşisini Agos’a vermiş; Türkiye toplumunun bu filme hazır olduğunu düşündüğünü, en büyük umudunun ise filmin Türkiye’de gösterilmesi olduğunu" belirtmişti.

Söz konusu söyleşi üzerine ‘Ötüken Dergisi’ twitter üzerinden bir tehdit mesajı yayımladı ve ‘O film Türkiye’de tek bir sinemada yayınlanmayacak. Beyaz berelerimiz ve Azerbeycan bayraklı planörümüzle gelişmeleri takip ediyoruz. Hodri meydan!” ifadelerini kullandı.

Öte yandan ‘Dokuz Tuğ’ isimli dergi de bu tehditle ilgili açıktan destek mesajı yayımladı.  Güncelleme Tarihi: 04 Ağustos 2014, 22:23
YORUM EKLE
YORUMLAR
Osman Akyol
Osman Akyol - 4 yıl Önce

bu filmde rol almak istiyorum, iyi-kötü fark etmez.

Aziz Güner
Aziz Güner - 4 yıl Önce

Malesef bazı Zihniyetler yaşanmıs olan katliamları kabul etmek istemiyorlar. Atalarının yapmış oldukları hataları örtbas etmek kendilerinide o katliamlara ortak ediyorlar.
Bence iyi okuyup iyi araştırmak gerekiyor. Bazen yaşanmış olan gercekleri kabul etmek, özür dilemek bazıların hatalarına ortak olmamak, onların hatasını , katliamlarını kabul etmemek büyüklüktür. Öz eleştiri en iyi silahımız olacaktır.