'Evi tadilatta olan başhekim ailesiyle hastanede özel odaya yerleşti' iddiası

Hasanoğlu'nun bir süredir hastane odasını evi gibi kullandığı iddiasıyla ilgili İl Sağlık Müdürlüğü'nce soruşturma başlatıldı

'Evi tadilatta olan başhekim ailesiyle hastanede özel odaya yerleşti' iddiası

Zonguldak'ta Başhekim Dr. Feyzullah Hasanoğlu'nun satın aldığı evdeki tadilat nedeniyle eşi ve 2 çocuğuyla birlikte Devrek Devlet Hastanesi'nde özel bir odada kaldığı ileri sürüldü.

İl Sağlık Müdürlüğü'nce iddia üzerine disiplin soruşturması başlatılarak hastaneye 2 müfettiş gönderildiği belirtildi.

İddialara göre Devrek Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Feyzullah Hasanoğlu, bir süre önce ilçeden bir ev satın aldı. Evde tadilat yapıldığı gerekçesiyle önce bir otele yerleşen başhekimin, tadilat uzayınca 2 çocuğu ve eşiyle birlikte hastanenin özel odasına taşındığı ileri sürüldü.

Hasanoğlu'nun bir süredir hastane odasını evi gibi kullandığı iddiasıyla ilgili İl Sağlık Müdürlüğü'nce soruşturma başlatıldı. İddiaların soruşturulması için hastaneye 2 müfettiş gönderildi.

DİSİPLİN SORUŞTURMASI BAŞLATILDI

İl Sağlık Müdürü Ertuğrul Güner, konuyla ilgili disiplin soruşturması başlattıklarını belirterek, "Bakanlık konuyu takip ediyor. Biz disiplin soruşturması başlattık. Soruşturma kapsamında arkadaşlarımız hastanede çalışıyorlar. Çıkacak raporu bakanlığa sunacağız" dedi.

Kaynak: CNN Türk

Güncelleme Tarihi: 16 Kasım 2018, 17:00

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER