Evde toplanma kadınlar için gözaltı gerekçesi oldu

Avukatlar tarafından aktarılan bilgilere göre kadınların bir araya gelmesi gözaltı gerekçesi haline getirildi ve 'Bir grup kadının toplandığı' notu düşüldü

Evde toplanma kadınlar için gözaltı gerekçesi oldu

ESP Eş Genel Başkanı Özlem Gümüştaş ile SKM'li kadınların, 'Bir evde toplandıkları' gerekçesiyle gözaltına alındıkları ifade edildi.

Ezilenlerin Sosyalist Partisi (ESP) Eş Genel Başkanı Özlem Gümüştaş, Sosyalist Kadın Meclisi (SKM) Sözcüsü Deniz Aktaş ve ESP-SKM MYK üyeleri Çiçek Otlu, Satiye Ok, Ebru Yiğit, Züleyha Mangan, Ezgi Bahçeci, Tanya Kara ile HDP Edremit İlçe Eşbaşkanı Sevgi Özdem Altınoluk sabah saatlerinde Balıkesir’de gözaltına alınmıştı.

Gözaltına alınan kadınların avukatları yaptıkları açıklamada, SKM'li kadınların hem siyasal gelişmeler, İstanbul Sözleşmesi ve 6284 sayılı yasa dahil bir dizi kadın gündemini görüşmek için hem de tatil yapmak için Balıkesir’e geldiklerini aktardı.

Avukatlar tarafından aktarılan bilgilere göre kadınların bir araya gelmesi gözaltı gerekçesi haline getirildi ve 'Bir grup kadının toplandığı' notu düşüldü.

Aktarılan bilgilere göre kadınlar hakkında dört günlük gözaltı süresi alındı, kadınlara ait telefon ve bilgisayarlara el konuldu.

Kaynak: Mezopotamya Ajansı

Güncelleme Tarihi: 27 Temmuz 2020, 16:02

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER