Evde çalışanların yüzde 80’i bu modeli destekliyor

DORinsight’in raporuna göre salgın nedeniyle evden çalışanların yüzde 80’i bu modeli destekliyor

Evde çalışanların yüzde 80’i bu modeli destekliyor

Türkiye’de 1.2 milyonluk kayıtlı üyeye sahip izinli veritabanı bulunan online araştırma şirketi DORinsight’in raporuna göre Covid-19 salgını nedeniyle evden çalışanların yüzde 80’i bu modeli destekliyor.

DORinsight, ‘Salgından sonra iş yaşamı’ başlıklı bir araştırma yayımladı. 15-20 Nisan tarihleri arasında online olarak tamamlanan araştırmaya, 18 yaş üstü, çalışan 3 bin 675 kişi katıldı.

EN BÜYÜK ENDİŞE ‘AİLE’

Habertürk’te yer alan araştırmada, katılımcılara salgına yönelik tutumları sorulurken yüzde 71’i “Endişeliyim“, yüzde 15’i “Endişeli değilim”, yüzde 14’ü ise “Kararsızım” yanıtını verdi. Katılımcıların yüzde 49’u ailesinin sağlık sorunu yaşamasından, yüzde 23’ü ülke ekonomisinin çıkmaza girmesinden, yüzde 14’ü sağlıklarıyla ilgili sorun yaşamaktan, yüzde 6’sı işini kaybetmekten, yüzde 4’ü psikolojisini etkileyeceği için, yüzde üçü ise aile içi huzurlarının bozulmasından endişe duyuyor.

Katılımcıların yüzde 66’sı şirketlerinin aldığı önlemleri yeterli gördüğünü, yüzde 68’i de şirketlerinin kriz yönetimini başarılı bulduğunu söyledi. Yüzde 50’sinin yaptığı iş, evden çalışma modeline uygun olurken; yüzde 43’ü bu sürece özel bir durum olarak evden çalıştığını belirtti.

Evden çalışan katılımcıların yüzde 68’i her zaman nasıl çalışıyorsa aynı tempoyla devam ettiği için evden çalışmanın verimliliğini artırmadığını, yüzde 80’i ise evden çalışma modelini desteklediğini dile getirdi.

Güncelleme Tarihi: 07 Mayıs 2020, 08:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER