Ethem Sarısülük yoğun bakımda

Polis kurşunuyla yaralandığı iddia ediliyor...

Ethem Sarısülük yoğun bakımda

Ümraniye 1 Mayıs Mahallesi'nde toplanan kitle otobana yürüyerek yolu trafiğe kapattı. Bu sırada kalabalığın içine giren bir aracın çarptığı Mehmet Ayvataş (19) adlı genç yaşamını yitirdi. Olay yerinde bir başka aracın çarparak ağır yaraladığı Seyit Kartal (17) isimli genç de Göztepe SSK Hastanesi'nde yoğun bakıma alındı.

Ölen kişinin kuzeninin verdiği bilgiler şöyle: "Yandaş medya olayı trafik kazası olarak kayda geçti ama eylemciler yolu kesmeye çalıştıkları sırada diğer şeritten bir araba üzerilerine sürüp ezip geçti. Üstelik adam arkasına dönüp bakmamış bile."

Redhack Twitter hesabından yaptığı açıklamada ölen eylemcinin Redhack üyesi olduğunu şöyle duyurdu:

"Umraniye'de yolu kapatan eylemcilerin ustune arabayi suren bir fa$ist, RedHack Ailesine mensup Mehmet Ayvalitas yoldasimizi katledilmistir"

SoL'un haberine göre Sabahat Akkiraz ise hayatını kaybeden Mehmet Ayvataş için Facebook'tan şu yorumu paylaştı:

    En yakınlarımdan, ailem dediğim Ayvataşlar eylem de ilk şehidini verdi;

    Mustafa KEMAL Mahallesi otobanında eylem için biraraya gelen kalabalığa araba çarptı; Mehmet Ayvataş (20) şehit oldu. 5 direnişçi yaralandı.

    Bedel ödemek eylemdeki ailemizin direncini kıracak değil.

    Başım sağolsun..

    "Her yer taksim her yer direniş"

Sabahat Akkiraz

POLİS VURDU İDDİASI

Polisin Ankara'da, Ethem Sarısülük isimli 26 yaşındaki işçiyi hedef gözeterek vurduğu iddia edildi. Sarısülük’ün sağ kulak arkasından giren metal cismin polis kurşunu mu gaz kapsülü parçası mı olduğu Adli Tıp Kurumu uzmanlarının yapacağı incelemenin sonunda netleştirilebilecek. Görgü tanıkları, Sarısülük’e polis tabancasından çıkan kurşunun isabet ettiğini belirtirken, ağabeyi Mustafa Sarısülük de polisin hedef gözettiğini kaydetti.

“DİREN DİLAN” MESAJI

Yaşananları sosyal medya üzerinden paylaşmaya çalışan Mustafa Sarısülük’ün eşi Çiğdem Diren Sarısülük ise sabaha karşı 04.00’te kendisini polis olarak tanıtan kişilerce arandığını, “İnsanları kışkırtıyorsunuz. Seni gözaltına alacağız” diye tehdit edildiğini anlattı. Sarısülük’ün sosyal paylaşım sitesi facebook hesabında, 1 Mayıs’ta İstanbul’da başına isabet eden gaz kapsülü nedeniyle yoğun bakıma kaldırılan 17 yaşındaki Dilan Alp’e destek olmak amacıyla “Diren Dilan” yazılı bir mesaj paylaştığı öğrenildi.

"YOĞUN BAKIMDA”

Ethem Sarsülük'ün yengesi Çiğdem Sarısülük Onedio'ya açıklama yaptı. Çiğdem Sarısülük, Ethem Sarsülük'ün hayatını kaybettiği ve beyin ölümünün gerçekleştiği yönündeki haberlerin asılsız olduğunu söyledi.

Yenge Sarısülük "yoğun bakımda, yaşıyor. Öldü ve beyin ölümü gerçekleşti yönünde medyada yer alan haberler asılsızdır. Bu haberler ailesini çok üzüyor. Basın açıklaması yaptık, ağabeyi canlı yayınlara bağlanıyor. Bugün veya yarın tekrar yapacağız. Lütfen bizden yapılmış bir açıklama olmadan bu türlü haberleri yaymasınlar" dedi.

Çiğdem Sarısülük, Ethem Sarısülük'ün son durumu hakkında "Durumu ciddiyetini koruyor. Şu an gelişme yok, uyutuluyor" dedi.

Bu sabah İMC TV'ye konuşan Ethem Sarısülük'ün ağabeyi Mustafa Sarısülük ise kardeşinin ölmediğini ancak durumunun çok ciddi olduğunu açıkladı.

Aşağıdaki fotoğraflar polisi silahını çekip, kurup, nişan alıp, ateş ederken gösteriyor. 

Çok sayıda eylemci gaz kapsülleri, taş ve mermi ile başından yaralandı. Ankara’daki sert müdahaleler nedeniyle çok sayıda ağır yaralı var. 

Mutlu Coşar adlı gencin, gaz kapsülü ile yaralandığı yoğun bakımda olduğu ve tedaviye yanıt vermeye başladığı öğrenildi.

Güncelleme Tarihi: 03 Haziran 2013, 10:32
YORUM EKLE