Ethem Sarısülük'ün katili Ahmet Şahbaz, Sarısülük ailesinin beraatine itiraz etti!

İlk duruşmada yaşanan olaylar nedeniyle Sarısülük ailesine dava açılmıştı

Ethem Sarısülük'ün katili Ahmet Şahbaz, Sarısülük ailesinin beraatine itiraz etti!

Ankara'da Gezi eylemleri sırasında Ethem Sarısülük'ü vurarak öldürmekten 7 yıl 9 ay 10 gün hapis cezasına çarptırılan Ahmet Şahbaz, Sarısülük'ün annesi ile üç kardeşi hakkında açılan davada verilen beraat kararına itiraz etti.

Alican Uludağ'ın Cumhuriyet'te yer alan haberine göre Ankara 5. Asliye Ceza Mahkemesi’nin beraat kararına karşı Yargıtay'a itirazda bulunan Ahmet Şahbaz, dilekçesinde şu ifadelere yer verdi:

“Yerel mahkemece verilen karar yanlıştır. Sanıkların cezalandırılması için her türlü maddi ve somut delil şüpheye zerre kadar yer bırakmayacak kadar açık olduğu halde verilen beraat kararının hukukla ilgisi yoktur. Zira kamera görüntüsü, rapor, tanık beyanı ve sanıkların ikrarı vardır. Mahkumiyet kararı verilmesi gerekirken, verilen beraat kararı açıkça hukuka aykırıdır ve kararın bozulması gerekmektedir.”

Ethem Sarısülük’ün annesi Sayfı ve kardeşleri Cem, Mustafa ve İkrar Sarısülük hakkında Ahmet Şahbaz'ın yargılandığı ilk duruşmada çıkan olaylar nedeniyle dava açılmıştı.

Duruşmaya peruk, takma bıyıkla gelen Şahbaz, kendisine hakaret edildiği ve darp edildiği iddiasıyla şikayette bulunmuş, savcılık da Sarısülük ailesine dava açmıştı. Ancak Ankara 5. Ağır Ceza Mahkemesi, 7 Mayıs’ta Sarısülük ailesi hakkında beraat kararı vermişti. 

Güncelleme Tarihi: 26 Mayıs 2015, 11:12

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER