Esra Mungan’ın eşinden AKP'li Metiner'e yanıt

"Yargının işler hale geleceği günlerde Mehmet Metiner elbet bunun hesabını verecektir"

Esra Mungan’ın eşinden AKP'li Metiner'e yanıt

AKP İstanbul Milletvekili Mehmet Metiner,  Esra Mungan’ın elini sıkmadığı gerekçesiyle “psikolojik tedaviye ihtiyacı var” diyerek hakaret içeren açıklamalarına Esra Mungan’ın eşi yanıt verdi.

Prof. Gençay Gürsoy'un T24’te yayınlanan “Mehmet Metiner’e yanıt başlıklı yazısı şöyle:

AKP İstanbul Milletvekili Mehmet Metiner’in TBMM Tutuklu ve Hükümlü Hakları Alt Komisyonu Başkanı sıfatıyla Bakırköy Kadın Cezaevi'ni ziyareti sırasında, “Bu Suça Ortak Olmayacağız” bildirisine imza verdiği için tutuklu bulunan Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji Bölümü öğretim üyesi, Esra Mungan Gürsoy’a, elini sıkmadığı gerekçesiyle “psikolojik tedaviye ihtiyacı var”  hakaret ettiği haberini okudum.

Mehmet Metiner, TBMM Tutuklu ve Hükümlü Hakları Alt Komisyonu başkanı olarak, kendisine yanıt veremeyecek konumda bulunan bir kadın tutukluya, bir psikoloji hocasına elini sıkmadığı nedeniyle , “psikolojik tedaviye ihtiyacı var“ diyerek ve  bunu bir medya organında ilan ederek, iktidar milletvekili olmanın koruyucu kalkanının arkasına saklanıp,  bırakın temsil ettiği komisyonun uyması gereken etik kuralları, yerleşik ahlak kurallarının da dışına çıkmış , kişilik haklarını çiğnemiş ve suç işlemiştir.

Mehmet Metiner bununla da kalmamış,  başkanlık yaptığı komisyonun üyesi olan HDP’li bir kadın milletvekili ile “can ciğer kuzu sarması kucaklaştıklarını gördüm” diyerek, barış talep eden bir bildiriye imza koyduğu için  “terör örgütü propogandası “ yapmakla suçlanan Esra Mungan Gürsoy aleyhinde, aklınca savcıya ek delil sunmaya kalkmıştır. Mehmet Metiner’i iyi tanıyan Esra Mungan Gürsoy, kimin elini sıkmaya değer olduğunu iyi bilir. Bu ülkede bağımsız ve tarafsız yargının işler hale geleceği günlerde Mehmet Metiner elbet bunun hesabını verecektir.

Güncelleme Tarihi: 13 Nisan 2016, 11:27
YORUM EKLE