Eskişehir'deki saldırıda hayatını kaybedenlerin ailelerden rektöre tepki

Ölenlerin yakınları, saldırıda ihmal olduğunu belirttikleri rektör Hasan Gönen'e tepki gösterip üzerine yürüdü

Eskişehir'deki saldırıda hayatını kaybedenlerin ailelerden rektöre tepki

Osmangazi Üniversitesi’nde dün yaşanan saldırıda hayatını kaybeden dört kişi bugün düzenlenen törenle uğurlandı. İlk ifadesinde, “Hayatımı mahvettiler, pişman değilim, ben yaptım” dediği öğrenilen katil Volkan Bayar’ın gerçekleştirdiği saldırı nedeniyle sorumluluğu olduğu gerekçesiyle ölenlerin yakınları rektör Hasan Gönen’e tepki gösterdi.

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Eğitim Fakültesi’nde düzenlenen tören için alanda bekleyen bazı aileler, ‘yakınlarının korunamadığını’ belirterek cenazelerin kendilerine verilmesini istedi.

Eskişehir Milletvekili Nabi Avcı ve diğer yetkililerse aileleri ikna ve teselli etmeye çalıştı. Öldürülen akademisyenlerin yakınları saldırıda ihmal olduğu iddiasıyla rektöre de tepki göstererek üzerine yürüdü.

Cenaze teslimi sırasında morg kapısında sinir krizi geçirenler oldu. Hayatını kaybeden akademisyen Serdar Çaylak’ın tabutunun morg kapısından çıkarıldığı esnada bir yakını, “Eskişehir sana hakkım haram olsun bir yavrumuza sahip çıkamadın. Hakkım haram olsun sana” diye bağırdı.

Kaynak: Duvar

Güncelleme Tarihi: 06 Nisan 2018, 20:38

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
YORUMLAR
YANLIS TURKCE GRAMER
YANLIS TURKCE GRAMER - 2 yıl Önce

"kaybedenlerin ailelerden" YANLISTIR ....
DOGRUSU: kaybedenlerin ailelerinden .... OLMASI LAZIM !

SIRADAKİ HABER