Erzurum'da Gülen Grubu'na şiddet

FEM Dershanesi yöneticilerine şiddet…

Erzurum'da Gülen Grubu'na şiddet

Ak Parti - Gülen Grubu kavgasında korkulan oldu. Karşılıklı itham ve iddialar şiddet dönüştü. Erzurum’da Fethullah Gülen Grubu’na yakın bir dershanenin çalışanlarına şiddet uygulandı.

Gülen Grubu’nun yayın organı Zaman Gazetesi’nde yer alan haber şöyle:

ERZURUM’DA ŞİDDET

FEM Dershanesi’nde idareci ve öğretmen olarak görev yapan Ramazan Kocabaş ile Salim Bektaş, Karayazı ilçesine bağlı köylere öğrencilerle aile ziyaretinde bulunmak istedikleri sırada 5 kişi tarafından dövüldü. Köy girişinde araçları durdurulan öğretmenleri ölümle tehdit eden saldırganlardan biri, Karayazı belediye başkanının kardeşi olduğunu belirtti.

Şehir merkezinden iki araçla yola çıkan FEM dershanesi idareci ve öğretmenleri Ramazan Kocabaş ile Salim Bektaş, ailesi Karayazı’da yaşayan dershane öğrencilerini de yanlarına alarak, köydeki ailelerine ziyarete gitti. Bektaş ve öğrencilerin içinde olduğu otomobilin önü, içinde 5 kişinin bulunduğu araç tarafından Mollabadıl köyü girişinde kesildi.

Aracından indirilip hakaret edilen Bektaş, olayın gelişimini şu sözlerle anlattı: “Göksu beldesi çıkışında bir cip arkamızdaydı. Takip edildiğimizi anlayamadık. Mollabadıl köyü girişinde adres sormaya indiğimde cipteki 5 kişi yanıma gelerek tehdit ve hakaretlerde bulundu. Saldırganlar, ‘Neden buraya geliyorsunuz? Size buralara gelmeyin demedik mi? Kulağınızı keserim. Seni soyundurup aracın arkasına bağlayıp Karayazı’ya kadar süründürürüm’ ifadelerini kullandı. Bir tanesi de ‘Ben Karayazı belediye başkanının kardeşi Nuri’yim’ diyerek, Hizmet camiasına, bizlere ve Hocaefendi’ye ağza alınmayacak laflar savurdu. Saldırganlar, köylülerin bize doğru gelmesi üzerine yanımızdan ayrıldı.”

Aynı kişiler, bu kez Ağaçlı köyü yakınlarında Ramazan Kocabaş ve öğrencilerinin içinde bulunduğu otomobilin önünü kesti. Saldırganlar, Kocabaş’ı ters istikamette 2 kilometre kadar götürerek yol kenarında yumruk ve tekmelerle dövdü.

Dayak sonrasında yüzünde oluşan morluklarla ve kıyafetleri çamur içerisinde öğrencilerinin yanına yürüyerek dönen Kocabaş’a köylüler sahip çıktı. Olaya öfkelenen köylüler, saldırganların peşine düşmek istedi, ancak öğretmen izin vermedi. Kocabaş, “Saldırganların hiçbirisini tanımıyordum. Hizmet camiasına, Hocaefendi’ye yönelik ağza alınmayacak ifadeler kullandılar. ‘Biz sizin ağa babalarınızı biliyoruz’ dediler” diye konuştu.

Ramazan Kocabaş, darp sonrasında veli ziyaretini gerçekleştirdikten sonra Erzurum’a döndüklerini ve aynı gün akşam Erzurum’da hastaneye giderek tedavi olduğunu belirtti. Kocabaş, tedavisinin ardından cumhuriyet savcılığına suç duyurusunda bulunarak, “Ben eğitimciyim, tehditler, ölümler bizi korkutamaz. İnandığımız dava yolunda bu millete eğitim adına hizmet etmeye devam edeceğiz” dedi.

BDP’NİN ÜZERİNE ATMAYA ÇALIŞTI

Saldırıyı kınamayıp, adeta öğretmenleri suçlayıcı üslup takınan Karayazı Belediye Başkanı Seyfettin Kırık da şu iddialarda bulundu: “Olayla ilgili bilgim yok. Benim duyduğum, bu öğretmenler her gün yurtlardan öğrencileri alıp BDP bölgesinde ‘AKP’ye oy vermeyin, MHP’ye oy verin, MHP kazansın’ diyorlarmış. BDP’liler de bunları dövmüşler. Kardeşim İstanbul’da ikamet ediyor. Kardeşimle ilgili görgü tanıkları varsa gidin konuşturun.”

CEMAAT BDP’YE OY TOPLUYOR DEMİŞLERDİ

AK Parti Erzurum İl Başkanı Murat Kılıç ise geçtiğimiz günlerde cemaatin Tekman'da BDP'ye oy topladığını öne sürmüştü. Kılıç, "Cemaat mensupları vatandaşa gidiyor ve "AK Parti'ye oy vermeyin" diyor. Vatandaş soruyor, "kime oy verelim peki?", "AK Parti'ye oy vermeyin de, kime verirseniz verin!" cevabı veriliyor. O bölgede adres çok net. Oradan MHP'ye, CHP'ye oy gitmez. Açık bir şekilde BDP tarif ediliyor" demişti.

Güncelleme Tarihi: 10 Mart 2014, 12:10

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER