Ersin Tatar mazbatasını aldı

Tatar, seçim sonuçlarının Resmi Gazete'de yayımlanmasının ardından Kuzey Kıbrıs Cumhuriyet Meclisi'nde ant içerek göreve başlayacak

Ersin Tatar mazbatasını aldı

Kuzey Kıbrıs'ta dün yapılan ikinci tur seçimde yeni cumhurbaşkanı seçilen Ersin Tatar, mazbatasını aldı.

Başkent Lefkoşa'daki Yüksek Seçim Kurulu (YSK) yerleşkesinde yapılan törende, YSK Başkanı Narin Ferdi Şefik, Tatar'a mazbatasını teslim etti.

Salgın koşulları da dikkate alınarak düzenlenen törende konuşan Tatar, yaptığı çalışmalardan dolayı YSK'ya ve salgın koşullarına rağmen cumhurbaşkanı seçiminin iki turunda da katılma teveccühü gösteren halka teşekkürleri iletti.

ANT İÇEREK GÖREVE BAŞLAYACAK

Tatar, kendisine oy verenlere de vermeyenlere de teşekkür ederek, 5 yıl sürecek Kuzey Kıbrıs cumhurbaşkanlığı görevinin şahsına verilmesinin hayırlı olmasını diledi.

Tatar, "Önemli olan KKTC'nin en üst makamı olan cumhurbaşkanlığı makamında, KKTC ve Kıbrıs Türk halkının mutluluğu ve esenliği için çalışmalar yürütmektir. Bu sorumluluğun bilinci içerisinde, bu görevi en iyi şekilde yapacağıma dair inancımı sizlerle paylaşıyorum. Bir kez daha halkıma gösterdikleri güvenden dolayı teşekkür ediyorum" dedi.

Bazı bakan ve milletvekilleri de tören sırasında hazır bulundu.

Ersin Tatar, seçim sonuçlarının Resmi Gazete'de yayımlanmasının ardından ant içerek göreve başlayacak.

Güncelleme Tarihi: 20 Ekim 2020, 09:47

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER