'Erken seçim yok, 2023’ü bekleyecekler'

Recep Tayyip Erdoğan, AKP MKYK toplantısında erken seçimle ilgili tartışmalara yanıt verdi

'Erken seçim yok, 2023’ü bekleyecekler'

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AKP MKYK toplantısında erken seçimle ilgili yaşanan tartışmalara ilk kez yanıt vererek, “Seçim ve siyasi parti yasalarının Cumhurbaşkanlığı Hükûmet Sistemi’ne göre değiştirilmesi gerekiyor. Erken seçim yok. 2023’ü bekleyecekler” dedi.

Erdoğan, “Erken seçim filan yok. Niye seçim yapalım? Seçimler 2023 yılında yapılacak, bekleyecekler. Herkes ona göre önüne baksın. Erken seçimi konuşan bir tek muhalefet. Arka arkaya açıkladığımız paketler onları rahatsız etti. Şimdi yeni dönemde, seçim ve siyasi partiler yasalarının, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne göre değiştirilmesi gerekiyor. Bunun için bir komisyon kurduk. Onlar çalışmaları yapıp önümüze getirecek.” diye konuştu. 

Hürriyet'ten  Nuray Babacan'ın haberine göre, Erdoğan, kadına yönelik şiddet uygulayanların serbest bırakılmasını eleştirerek, İstanbul’da yaşanan bir olayı örnek gösterdi. Erdoğan, Türkiye’ye yabancı turist girişini sağlamak için Almanya Başbakanı ve Rusya Devlet Başkanı’yla yaptığı görüşmeleri de aktardı.

Güncelleme Tarihi: 11 Haziran 2020, 17:22
YORUM EKLE
YORUMLAR
vaziyet alın
vaziyet alın - 5 ay Önce

neden açıklama gereği duymuş ozaman seçim yok açıklamasını gerek duyuyorsa seçim yapılacak anlaşılan.erdoğanın karakterine bakın ne derse tersini yaptı şimdiye dek yine yapmaması için bir sebep varmı.uygun fırsat arıyor.

SIRADAKİ HABER