Erdoğan’ın güvenliğinden sorumlu müdürlük, Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Kulular’a bağlandı

Emniyet kararnamesi ile 7 genel müdür yardımcısı arasında iş bölümü yapıldı

Erdoğan’ın güvenliğinden sorumlu müdürlük, Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Kulular’a bağlandı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın onayıyla yürürlüğe giren emniyet kararnamesiyle genel müdür yardımcılığına getirilen İbrahim Kulular, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın güvenliğinin sağlanmasından sorumlu olacak.

Yeni atamalar çerçevesinde genel müdür yardımcısı olan eski KOM Dairesi Başkanı Resul Holoğlu da FETÖ’yle mücadeleden sorumlu olacak.

Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren kararnameyle merkez teşkilatında genel müdür yardımcılıklarına yapılan yeni atamalar sonrasında 7 genel müdür yardımcısı arasında iş bölümü yapıldı.

Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş’ın onayladığı yeni düzenlemeye göre, Kayseri Emniyet Müdürüyken Emniyet Genel Müdür Yardımcısı olan İbrahim Kulular, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve TBMM Başkanı Mustafa Şentop’un güvenliğinden sorumlu olacak.

Cumhurbaşkanlığı Koruma Dairesi ile TBMM Koruma Dairesi Başkanlığı yeni iş bölümü çerçevesinde Kulular’a bağlandı.

Kulular, mesleki kariyerinde uzun yıllar merhum Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’in yakın koruma amiri olarak görev yapmıştı. Kulular ayrıca, Göçmen Kaçakçılığı ile Mücadele ve Hudut Kapıları Dairesi’nden sorumlu olacak.

Yeni düzenlemede özellikle emniyet içinde FETÖ’yle mücadeleyi yürüten KOM Dairesi Terörle Mücadele Dairesi ve Siber Suçlarla Mücadele Dairesi, KOM Dairesi Başkanlığı’ndan genel müdür yardımcılığına getirilen Resul Holoğlu’na bağlandı.

Düzenlemeye göre, asayiş, güvenlik ve narkotik suçlarla mücadele birimleri Erhan Gülveren’e, destek hizmetleri, haberleşme ve bilgi teknolojileri birimi Adem Çakıcı’ya, personel, koruma ve sosyal hizmetler birimi Ahmet Şengün’e, hukuk işleri birimi Selami Hüner’e, İnterpol, havacılık, dışilişkiler ve trafik birimleri ise kaymakam kökenli genel müdür yardımcısı Fatih Serdengeçti’nin sorumluluğunda olacak.

YENİ MAKAM ODALARI HAZIRLANIYOR

Bu arada, aynı kararnameyle 5 olan genel müdür yardımcılarının sayısının 7’ye yükseltilmesi nedeniyle mevcut makamların yetersiz kalması üzerine iki yeni genel müdür yardımcısı için yeni makam odaları yapılıyor.

Genel müdürlük bünyesindeki hizmet binaları içinde yapılacak makam odası düzenlemelerinin yanı sıra makam aracı tahsisi ile koruma, özel kalem ve sekreterya görevlendirmeleri yapılmaya başlandı.

Güncelleme Tarihi: 29 Eylül 2019, 19:32

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER