Erdoğan’ın Asiltürk ile görüşmesi: ‘Alkol yasağı Milli Görüşçülere yönelik bir hamle’ iddiası

Cumhur İttifakı ile Millet İttifakı arasında bugünlerde yeniden “Saadet Partisi (SP) hamleleri” tartışılıyor

Erdoğan’ın Asiltürk ile görüşmesi: ‘Alkol yasağı Milli Görüşçülere yönelik bir hamle’ iddiası

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın SP Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk ile iftarda bir araya gelmesinin ardından Milli Görüş cephesinde yeniden “son günlerdeki icraatları nedeniyle partinin Cumhur İttifakı’nda yer alması gerektiğine yönelik görüşlerin ağırlık kazandığı” dillendirilirken, Genel Başkan Temel Karamollaoğlu’nun bu durumdan hayli rahatsız olduğuna dikkat çekiliyor.

Cumhuriyet’ten Selda Güneysu’nun haberine göre, İYİ Parti Genel Başkanı Akşener ve Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’nun da bir araya gelmesinin en önemli nedenlerinden birinin bu olduğu kulislerde dillendirilirken, iktidarın tam kapanma döneminde aldığı “alkol yasağının” da kulislerde “Milli Görüşçülere yönelik bir hamle olduğu” iddia ediliyor.

SAĞ BLOK ARAYIŞI

Kulislerde, Karamollaoğlu’nun Akşener’den “özellikle merkez sağ blokta yer alan partilerin bir araya gelmesini istediği” de belirtiliyor.

Bu partilerin arasında SP ve İYİ Parti’nin yanı sıra DEVA, Gelecek, DP gibi partilerin olması gerektiği de ifade ediliyor.

Millet İttifakı’nda, CHP ile HDP’ye yönelik yapılan değerlendirmelerin ve bazı CHP’lilerin HDP’ye yönelik tutumlarının “merkez sağ blokta yer alan İYİ Parti, SP gibi partilere zarar verdiğinin değerlendirmesinin yapıldığı” da kaydediliyor.

Millet İttifakı’nda bu gelişmeler yaşanırken, AKP’nin de “SP’nin Milli Görüş kanadını rahat bırakmayacağı” dillendiriliyor.

Güncelleme Tarihi: 03 Mayıs 2021, 16:53
YORUM EKLE
YORUMLAR
zoka
zoka - 6 gün Önce

alkol yasağı seküler laik kesimi tahrik etmek için akp nin yemi karşı tarafta yuttu.yani gündem 128 milyar dolarken karşı tahrikle kendi tabanının bile kulak verdiği muhalefete bak bunların gerçek yüzü bu diye taktikler 128 milyar dolar mevzusuda unutuldu onu geç biride demiyor alkol yasağınıda ne neki nefes almak yasak buna kimse bir şey demiyor.

SIRADAKİ HABER