Erdoğan’dan talimat: Lütfi, bunlar Çiftlik Bank işine dönmesin

Erdoğan’dan talimat: Lütfi, bunlar Çiftlik Bank işine dönmesin

Hürriyet yazarı Nuray Babacan, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, televizyonda gördüğü “faizsiz peşinatsız ev-araba-eşya satışına” ilişkin bir reklam sonrasında Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan’a “Lütfi, şu işe bir çekidüzen verin. Bunlarla ilgili şikâyetler artıyor, yakında Kombassan, Çiftlik Bank işine dönecek. Batarlarsa devlete yük olacak hepsi” dediğini yazdı.

Babacan, “Erdoğan’dan talimat: Lütfi, bunlar Çiftlik Bank işine dönmesin” başlıklı yazısında Bakan Elvan’ın Erdoğan’a, “Bu konuda yapılan çalışmaların sonuna gelindi, yakında Meclis’e gönderilecek” dediğini aktardı.

“Çünkü son günlerde sayıları hızla atan bu tür firmaların, toplanan paraları amaç dışında kullandığı, bankada faizde değerlendirildiği, sistemden çıkmak isteyenlere zorluk çıkarıldığına ilişkin şikâyetler Erdoğan’a kadar ulaştı” diyen Babacan, söz konusu yasa teklifinin TBMM’ye verildiğini belirtti.

Güncelleme Tarihi: 14 Şubat 2021, 09:15

YORUM EKLE
YORUMLAR
medya birine dolandırı demekle dolandırıcı olmaz
medya birine dolandırı demekle dolandırıcı olmaz - 5 ay Önce

bu fon toplama yapanlar iyi mi kötümü bilinmez ama bu çiflikbank ı devlet bilerek el koydu sırf birilerin işine gelmediği için ya borsaya gidin bakın isminide verelim beşiktaş aş teknosa carfur bunların özkaynakları -300 milyon falan devlet bunlara bir şey demiyor.bu çiflikbankta ilk soruşturmada 100 milyon açık var dediler sonra 400 milyona çıkardılar yani taş koydular gibime geliyor.o kadar insan malmı içinde belediye başkanından sendika başkanına kadar bir sürü insan kendini riske etsin.yalan tarım bakanlığının yapamadığın çiftlikbank yapmaya başladı onuncu çiftliği geçmeye başlayınca dikkat çekmeye başladı sonra şuting yaptılar heralde.

eeeee
eeeee - 5 ay Önce

devlet açık verdi diye çiflikbanka el koydu ee merkez bankası 50 milyar dolar açık veriyor bu halkta bu hükümete el koyması gerekiyor mantıken.

SIRADAKİ HABER