Erdoğan’dan milletvekillerine Babacan ve Gül müdahalesi

Görüşmede, AKP Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş'un da bulunduğu ifade edildi

Erdoğan’dan milletvekillerine Babacan ve Gül müdahalesi

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, AKP Genel Merkezi'nde partisinin bazı milletvekilleri ile bir araya geldiği ve 3 saatlik bir görüşme gerçekleştirdiği öne sürüldü.

Yeniçağ'dan Fatih Ergin'in haberine göre; görüşülen milletvekillerinin partinin durumundan rahatsız olduğu bilinen ve aynı zamanda AKP'den ayrılarak Gelecek Partisi'ni kuran Ahmet Davutoğlu ile yeni parti hazırlıklarındaki Ali Babacan'la temas halindeki isimler olduğu öne sürüldü.

Görüşmede, AKP Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş'un da bulunduğu ifade edildi.

İddialara göre, görüşülen milletvekillerine yeni parti hareketleri ile ilgili uyarılarda bulunulduğu ve özellikle Ali Babacan'ı destekleyen 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün etkisi altında kaldığı düşünülen isimlere temasların kesilmesi noktasında baskı yapıldığı kaydedildi.

MİLLETVEKİLLERİ YENİ HÜKÜMET SİSTEMİNDEN RAHATSIZ!

Diğer yandan bir araya gelinen milletvekillerinin Cumhurbaşkanı Erdoğan'a bazı şikayetlerde bulunduğu ve ağırlıklı olarak yeni hükümet sisteminden kaynaklı rahatsızlıklarını dile getirdikleri öğrenildi.

Erdoğan'la görüşen milletvekilleri, yeni hükümet sistemine halkın inancının kalmadığının yanında, Suriyeliler meselesinin AKP tabanında da giderek büyüyen bir tepkiye neden olduğunu ifade ettikleri öne sürüldü.

Bazı milletvekillerinin ise, EYT'lilerin ve ekonominin bir türlü rayına oturtulamamasının da AKP'ye yerel seçimdekinden daha büyük bir oy kaybı yaşatabileceğini ifade ettikleri belirtildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER