Erdoğan'dan Gülen'e 'dön' çağrısı

Başbakan Erdoğan'dan, Fethullah Gülen'e dön mesajı verdi…

Erdoğan'dan Gülen'e 'dön' çağrısı

Türk Telekom Arena'da düzenlenen Türkçe Olimpiyatları kapanış gecesine katılan Başbakan Erdoğan, isim vermeden Fethullah Gülen'e mesaj gönderdi. Türkçe Olimpiyatları’nın 10. yıl özel ödülü de Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a verildi.

 

Başbakan Erdoğan Türkçe Olimpiyatları kapanışında konuşma yaptı. Erdoğan Amerika'da bulunan Fethullah Gülen'i, hasret bitsin diyerek Türkiye'ye davet etti.

 

Başbakan Erdoğan konuşmasında, ''Kardeşlerim gurbet hasrettir. Hasret, bedeli çok ağırdır. Biz şu vatanın hasreti ile yananları aramızda görmek istiyoruz. Gurbet aynı zamanda garipliktir. Biz garipliğe tahammül edemeyiz. Bu sıla hasreti artık bitmelidr. Bitsin istiyoruz. Doğrusu ben şu andaki hareketinizle bu hasretin bitmesi gerektiğini anlıyorum. Öyleyse bitsin bu hasret diyelim. Ve bu anlamlı gecede kadim bir medeniyetin evlatları olarak Türkçe olarak sesleniyorum. Gurbeti bir kenara, hasreti bir kenara bırakalım diyorum'' dedi.  (Erdoğan hasretin bitmesi gerektiğini söylediği anda dakikalarca ayakta alkışlandı.)

 

Geçtiğimiz hafta da Milat gazetesi yazarı İsa Tatlıcan, Fethullah Gülen'in yılbaşına kadar Türkiye'ye döneceğini, hatta Gülen için İstanbul Maltepe'de bir çiftlik inşa edildiğini öne sürmüştü.

Güncelleme Tarihi: 16 Haziran 2012, 11:06
YORUM EKLE