Erdoğan ve Aydın Doğan'dan iftar pozu

Doğan'ın kendisini "Erdoğan'a affettirmek" için iftara katıldığı öne sürülüyor

Erdoğan ve Aydın Doğan'dan iftar pozu

Doğan Grubu'nun sahibi Aydın Doğan ve Erdoğan, dün Tarabya Köşkü'ndeki iftar yemeğinde bir araya geldi.

Gazete Duvar'da yer alan habere göre, Erdoğan'ın dün Tarabya Köşkü'nde verdiği iftarda ise Aydın Doğan ile Erdoğan'ın oldukça samimi oldukları dikkat çekti.

Kulis bilgilerine göre Aydın Doğan'ın kendisini "Erdoğan'a affettirmek" için iftara katıldığı öne sürülüyor.

İftar yemeğinde, ''özgürlüklerin sınırsız olmadığını'' söyleyen Erdoğan, “Batı’daki bazı kuruluşlar geldiğinde, tutuklu gazeteciler teranesi tutturmuşlar. Yurt dışına çıktığımızda aynı şekilde. Mesleği gazetecilik olup cezaevinde bulunan 177 kişiden sadece 2 tanesi sarı basın kartı sahibi. Bunlardan 1 tanesi cinayet, diğerleri de terör örgütleriyle bağlantıları nedeniyle cezaevinde bulunuyor” dedi.

Devlet sırlarının çarpıtılarak uluslararası kampanyalarda kullanıldığı savunan Erdoğan, “Dünyanın hiçbir yerinde devletin sırlarını eğip bükerek vermek, gazetecilik değildir. Hele hele FETÖ’cülerin servis ettiği çarpıtmalarla ülkemizin geleceğini hedef almak gazetecilikle bağdaşmaz” şeklinde konuştu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun başlattığı “Adalet Yürüyüşü”nü 15 Temmuz darbe girişimine benzeten Erdoğan, şunları söyledi:

“Bugün ortalığı ayağa kaldıranlar, geçmişte FETÖ ile olan ilişkilerini sorgulamalılar. Siyasette söyleyecek yer Meclis kürsüsüdür. Mahkeme kararına itirazın usulleri de bellidir. Ülkeyi karıştırmanın hiç bir anlamı yoktur. Sizin gibi 15 Temmuz’da da bunu yapanlar oldu. Sizin onlardan ne farkınız var? Onların F-16’ları vardı, sizde yürüyüş yapıp akşam karavanlarda dinleniyorsunuz. Kalkıp TEM’i E-5’i işgal ederiz diyorsanız, o zaman iş 15 Temmuz’a dönüşür. Yapılan iş hukuki değildir. O yolda yürüyorsanız bu hükümetimizin nezaketindendir. 15 Temmuz’u yapanların akıbeti belli, mahkemeler devam ediyor.”

Güncelleme Tarihi: 19 Haziran 2017, 09:08

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER