'Erdoğan talimat verdi, operasyon kapıda'

ABD desteği ile Türkiye sınırında aylardır yığınak yapan YPG'ye operasyon için talimat verildi”

'Erdoğan talimat verdi, operasyon kapıda'

Haber7 Genel Yayın Yönetmeni İbrahim Erdoğan, "Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatı sonrası YPG'ye yönelik operasyonun başlamak üzere olduğunu" ileri sürdü.

Erdoğan, “Bölge ve sınırlarımız için büyük tehdit oluşturan bu üsleri ve terör noktalarını Türkiye,  vurup dağıtmayı planlıyor.  Hem de vakit geçirmeden. Çünkü tehdit büyük. Zaman kaybetmeden bu terör unsurlarının bir an önce vurulması ve bertaraf edilmesi gerekiyor. Nitekim Başkomutan Recep Tayyip Erdoğan, Kastamonu cephesinden verdi operasyon sinyalini” dedi.

İbrahim Erdoğan'ın, operasyona kısa süre kaldığı iddiasına yer verdiği yazısından bir bölüm şöyle:

“Hatay’dan Kilis’e, oradan da Şırnak’a kadar tüm sınır boyunca tam tekmil güvenlik önlemleri alınmış durumda. On binlerce askerimiz tam teçhizatlı ve ağır silahlarla her an operasyona hazırlıklı bekliyor.  Sınırımız boyunca yapılan ve çoğu tamamlanmış durumda ki koruyucu duvar da cabası.

Afrin’e yönelik yapılacak ansızın bir operasyonun eli kulağında. İçerde ve dışarıda tüm hazırlıklar tamam.

Bölge ve sınırlarımız için büyük tehdit oluşturan bu üsleri ve terör noktalarını Türkiye,  vurup dağıtmayı planlıyor.  Hem de vakit geçirmeden. Çünkü tehdit büyük. Zaman kaybetmeden bu terör unsurlarının bir an önce vurulması ve bertaraf edilmesi gerekiyor. Nitekim Başkomutan Recep Tayyip Erdoğan, Kastamonu cephesinden verdi operasyon sinyalini.

Erdoğan; “ çok uzak olmayan bir tarihte bu terör örgütünü o topraklardan tepeleyeceğiz. Kimse ayağımıza dolaşmaya kalkmasın” diyerek.”

Kaynak: Haber 7

Güncelleme Tarihi: 03 Ocak 2018, 22:16

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >


YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali Firat
Ali Firat - 3 yıl Önce

ALLAH senin belani vermiş verecek hiçbir Dikta eceli ile gebermedi senin kanka larin Sadam vb akibeti akibetin olur inşa ALLAH

Ali
Ali - 3 yıl Önce

Başkomutan Kastamonu cephesinde haber vermiş ne cephesi savaşmi varda bizim haberimiz yok

SIRADAKİ HABER