Erdoğan, kalabalık bir grupla Ümraniye Belediye Başkanı'nın babasının cenaze namazına katıldı

içişleri Bakanlığı genelgesinde cenaze töreni için 9 kişiye kadar izin verilmişti

Erdoğan, kalabalık bir grupla Ümraniye Belediye Başkanı'nın babasının cenaze namazına katıldı

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, koronavirüsle mücadele kapsamında ilan edilen tam kapanmada Covid-19 tedavisi gördüğü hastanede 88 yaşında yaşamını yitiren Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım'ın babası Ahmet Galip Yıldırım'ın cenaze namazına katıldı.

Yıldırım için Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Camisi'nde cenaze namazı kılındı.

Namaza, Yıldırım'ın ailesi ve yakınlarının yanı sıra Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, milletvekilleri ve ilçe belediye başkanları katıldı. Ahmet Galip Yıldırım'ın cenazesi, Çengelköy Mezarlığı'nda toprağa verildi.

İçişleri Bakanlığı’nın tam kapanma genelgesinde cenaze törenine ilişkin olarak şunlar kaydedilmişti:

"Kendisi veya eşinin, vefat eden birinci derece yakınının ya da kardeşinin cenazesine katılmak için veya cenaze nakil işlemine refakat etmek amacıyla herhangi bir cenaze yakınının e-Devlet kapısındaki İçişleri Bakanlığına ait e-BAŞVURU veya ALO 199 sistemleri üzerinden yapacakları başvurular (yanında akraba konumundaki 9 kişiye kadar bildirimde bulunabilecektir) sistem tarafından vakit kaybetmeksizin otomatik olarak onaylanarak cenaze yakınlarına gerekli seyahat izin belgesi oluşturulacaktır.

Cenaze nakil ve defin işlemleri kapsamında başvuru yapacak vatandaşlarımızdan herhangi bir belge ibrazı istenilmeyecek olup Sağlık Bakanlığı ile sağlanan entegrasyon üzerinden gerekli sorgulama seyahat izin belgesi düzenlenmeden önce otomatik olarak yapılacaktır."

Güncelleme Tarihi: 03 Mayıs 2021, 11:34
YORUM EKLE
YORUMLAR
sağlık krizi yok haraç toplama krizi var
sağlık krizi yok haraç toplama krizi var - 7 gün Önce

abartılacak kadar sağlık krizi yok muhalefet bunu eleştirmesin biz ve diğerleri niye çıkmıyoruz onu eleştirsin adamlar niye kongre yapıyor demeyin biz niye yapamıyoruz deyin.elin trusti sahilde yüzebiliyor senin vatandaşına yasak bu nebiçim hastalıkki parası olana dokunmuyor parası olmayana dokunuyor.yani adamlar diyor bizim bölgemizde nefes almak için haraç ödeyeceksiniz yada gideceksiniz köye falan gidin fabrikadan işyerlerinden hiç çıkmayacaksınız diyorlar.

Nizamettin Aktaş
Nizamettin Aktaş - 6 gün Önce

Karar tam kapanma hastalanmak yasak çünkü hasteneye gitmek için izin alman gerekir.
Devletin gösterdiği
Bizim ölüler Kiymetlidir,bizler mümkün olduğu kadar görkemli kalabalıklar ile ne kadar değer verdiğimiz anlatmak zorundayız.
Sizin cenazeleriniz. Sizler sıradan halksınız,aileden üç kişi yeter,zaten mezarlıkta görevliler var. yasakları biz koyuyoruz size,kendimizi dahil etmedik.
İşte yeni kurulmak istenen yönetim anlayışı
Aşı nerede gelecek,ne zaman ALLAH bilir
ölüm nerede siz yoksulların kapısının önünde sıran geldi

SIRADAKİ HABER