Erdoğan'ın 'Kopya' konuşması Twitter'da TT oldu

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın dün Beştepe Kültür Merkezi'nde 'Türkçenin kullanımına' dair yaptığı konuşma, Binali Yıldırım'ın 4 yıl önceki konuşmasının kopyası çıktı

Erdoğan'ın 'Kopya' konuşması Twitter'da TT oldu

Sosyal medyada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın dün akşam yaptığı konuşma gündem oldu. Twitter'da bir kullanıcı, Erdoğan'ın dün "Bizim Yunus" Yılı Açılış Töreni'ndeki konuşmasının, 2017'de eski başbakan Binali Yıldırım tarafından yapıldığını ortaya çıkardı. Sosyal medyada kısa sürede büyük paylaşım alan görüntülerde aynı cümlelerin kullanıldığı görüldü. 

Olayın ortaya çıkmasıyla Twitter'da "Binali" ve "Metin" ifadeleri TT listesine girdi ve konuyla ilgili on binlerce tweet atıldı.

Erdoğan'ın dün, Binali Yıldırım'ın ise Ağustos 2017'de Türkçe'nin kullanıma dair yaptığı konuşma şöyle: “Sosyal medya dili, gençlerimiz arasında yeterli bir yazı diline, iletişim diline dönüşüyor. Anlamsız kısaltmalar, aralara serpiştirilen yabancı kelimeler, bozuk cümleler, saçma ifadeler günden güne sıradan hale geliyor. Dilimizi kısırlaştıran, nesiller arasındaki iletişimi yok eden, Türkçe'den ziyade nevzuhur bir kuş dilini andıran bu çürümeye 'dur demek' mecburiyetindeyiz." 

Güncelleme Tarihi: 17 Şubat 2021, 18:22

YORUM EKLE
YORUMLAR
şşiit sessiz olun uyumaya devam!
şşiit sessiz olun uyumaya devam! - 1 hafta Önce

hani derler ya birinin zekası konuşmasından belli olur erdoğanı da normalde zeki biri zanneder insanlar halbuki çoğu konuşmasını promterden okuyor tamda sabit haber aktaran haber spikerleri gibi ama bunu çoğu kimse bilmiyor.

SIRADAKİ HABER