Erdoğan'ın Hermes çantasını yazan Ender İmrek beraat etti

Mahkeme, hakaret suçunun unsurların oluşmadığı gerekçesi İmrek hakkında beraat kararı verdi

Erdoğan'ın Hermes çantasını yazan Ender İmrek beraat etti

Evrensel gazetesi yazarı Ender İmrek’e, geçen yıl 29 Haziran’da yayımlanan 'Parıl parıl parlıyordu Hermes çanta' başlıklı yazısı nedeniyle açılan davanın 3. duruşması yapıldı. Bakırköy 2’nci Asliye Ceza Mahkemesinde'ki davada Emine Erdoğan'a hakaret ettiği gerekçesiyle yargılanan İmrek ve avukatları hazır bulundu.
 
Kimlik tespitinin ardından söz alan İmrek, önceki beyanlarını tekrar ederek, Fransa ile ilişkilerin gerilmesinden sonra çanta meselesinin yeniden gündeme geldiğini söyledi. Bazı gazetecilerin çantanın orijinal olmadığı yönünde yazılar yazdığını hatırlatan İmrek, çanta meselesine yazılıp çizilenlere bakılırsa bir izahat getirilmek istediğini ifade etti. Yazdığı yazıda suç unsuru olmadığını belirten İmrek, bu nedenle beraat talebinde bulundu.

İmrek’in avukatı Yıldız İmrek de böyle bir davanın hiç açılmaması gerektiğini söyledi. İddianamede isnat edilen hakaret suçunun oluşmadığını belirten Yıldız İmrek, müvekkili hakkında beraat talebinde bulundu. Mahkeme, hakaret suçunun unsurların oluşmadığı gerekçesi İmrek hakkında beraat kararı verdi.

Kaynak: MA  

Güncelleme Tarihi: 02 Aralık 2020, 20:22

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER