'Erdoğan'ı çok seviyorum' diyen Çilingiroğlu: Ülkede baskı yok, o baskı nerede hissediliyor anlamıyorum

Çilingiroğlu, gündeme ilişkin bir gazetecinin sorularını yanıtladı

'Erdoğan'ı çok seviyorum' diyen Çilingiroğlu: Ülkede baskı yok, o baskı nerede hissediliyor anlamıyorum

Spor yorumcusu Kaya Çilingiroğlu, Türkiye'de hiç kimsenin baskı altında olmadığını savundu. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ı çok sevdiğini söyleyen Çilingiroğlu, "Ben baskı olduğunu düşünmüyorum. Güney’de isteyen rahat rahat bikinisini de giyiyor, içkisini de içiyor. O baskı nerede hissediliyor anlamıyorum. Bazı insanların siyasi söylemleri oluyor. Onlar rahatsız ediyor olabilir. ifadesini kullandı. 

Posta'da Alev Gürsoy Cimin'in sorularını yanıtlayan Çilinoğlu, TRT'de yaptığı yorumculuktan ne kadar kazandığına ilişkin olarak da şunları söyledi: 

"Asgari ücretin 1.600 lira olduğu bir ülkede aldığımız paralara kötü diyemeyiz. Türkiye şartlarına göre ciddi rakamlar ama telaffuz edildiği kadar da değil. TRT öyle büyük paralar ödeyen bir kurum değil. Sosyal medya abartıyor."

Afrin sınırına giden ünlülerle ilgili soruya yanıt veren Çilingiroğlu, "Bunun tartışılmasını da doğru bulmuyorum. Bu bir destektir, moral ziyaretidir, kime ne zararı var?" dedi.

'Erdoğan'ı beğeniyor musunuz' sorusuna da yanıt veren Çilingiroğlu, "Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı seviyorum. Eski dostum. 1970’lerin sonundan beri tanıyorum. Öğrenciydim o zaman. 16 yaşındaydım. Seversiniz veya sevmezsiniz ama çıkan neticeye saygı duyacaksınız. Sporcu olduğum için yenilsem de el sıkmayı bilirim. Madem özgürlükçüyüz, türbana da saygı duyacaksınız, bikiniye de. Bu kadar basit" diye konuştu

Güncelleme Tarihi: 08 Nisan 2018, 22:52
YORUM EKLE