Erdoğan gülme anına 'ironi' dedi

Cumhurbaşkanı Erdoğan gülme anına ilişkin eleştirileri yanıtladı

Erdoğan gülme anına 'ironi' dedi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, eski milletvekilleriyle buluşmasında ‘gülme anı’na ilişkin videoya yapılan eleştirileri "Şeytani bir kampanya" ifadeleriyle yanıtladı ve "Orada bir ironi var. Trump’la yaptığım bir görüşmeyi aktarıyorum" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında önceki gün AK Parti Genel Merkezi’nde toplanan Merkez Yönetim Kurulu (MYK) toplantısı yaklaşık 2 saat sürdü. Edinilen bilgiye göre Erdoğan’a eski İstanbul milletvekilleri ile geçen hafta sonu düzenlenen toplantıdaki 'gülme' videosu izletildi ve konu üzerinde tartışma yapıldı.

Hürriyet'ten Gizem Karakış'ın haberine göre, videoyu izlerken sinirlendiği görülen Erdoğan, "Orada bir ironi var. Trump’la yaptığım bir görüşmeyi aktarıyorum. Her tarafı ironik olan bir görüşmeyi ortaya koymak için söylenen bir söz. Bu şeytani bir kampanya. Değerlerimizden uzak bu yaklaşımı hayretler içinde karşılıyorum" ifadelerini kullandı.

'DEDİĞİMİ YAPTIM'
Erdoğan Avrupa’nın Suriyelilere yaklaşımını da şöyle eleştirdi:

"9 yıldır bizim mültecilere muamelemize bakın. İnsan hakları şampiyonları daha ilk günden su koyverdi. ‘Siz verdiğiniz sözleri yerine getirmezseniz kapıları açarım’ demiştim. Dediğimi yaptım. Hiç kimseyi zorla göndermiyoruz. Şimdi kapıları açtık, ‘Arzu eden gidebilir’ diyoruz."

Erdoğan, Fethullah Gülen'in "Haçlının ülkenizi işgal etmesi çok tehlikeli değildir. Bir kere onlar sizin kadınınıza kızınıza ilişmezler. Mabedinize ilişmezler" açıklamasını da hatırlattı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun kendi iktidarları döneminde şehitler tepesinin boş olacağı yönündeki sözleri ile Gülen’in Haçlılar açıklamasının benzer olduğunu savunan Erdoğan, "CHP ile FETÖ de burada beraber hareket ediyor. Kılıçdaroğlu’nun şehitlik felsefesinden, ne kadar anladığını görüyoruz" dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ayse
Ayse - 1 yıl Önce

İroninin ne anlama geldiğini biliyormu ki

SIRADAKİ HABER