Erdoğan, Fransa'daki katliamdan 3 gün önce 'dostça ikaz'da bulunmuş

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Suriye ateşine odun taşıyanlar aynı ateşte kendilerini bulacaklar" demişti

Erdoğan, Fransa'daki katliamdan 3 gün önce 'dostça ikaz'da bulunmuş

Fransa'daki katliamdan 3 gün önce (11 Kasım 2015) Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu Toplantısı'nda 'dostça bir ikaz' diye ifade ettiği sözlerle saldırılardan haberi olduğu izlenimi yaratacak ifadeler kullanmıştı.

Erdoğan,  "Terör karşısında ilkesel bir duruş sergilenmemesi halinde bu ateş önünde, eninde, sonunda tüm dünyaya sıçrar. Suriye ateşine odun taşıyan herkes çok yakında kendini aynı ateşin içinde bulmaktan kurtulamayacaktır. Bu samimiyetle ifade edilmiş, dostça bir ikazdır" diye konuşmuştu. Bu sözlerden kısa bir süre sonra Fransa'da katliam yaşanması dikkat çekti.

PARİS'TE 6 AYRI SALDIRI

Dün Paris’te bir konser salonu ile bazı restoran ve barlarda silah ve bombayla 6 ayrı saldırı gerçekleştirildi. The Guardian, kent genelindeki saldırılarda hayatını kaybedenlerin sayısının 158 olduğunu aktarırken, 80'i ağır olmak üzere 200'den fazla kişinin yaralandığı açıklandı. Bataclan konser salonunda rehine alınan 118 kişinin öldüğü belirtildi.Güncelleme Tarihi: 14 Kasım 2015, 10:33

Demokrat Haber'e destek vermek ister misiniz? >>>

YORUM EKLE
YORUMLAR
Cemşit
Cemşit - 4 yıl Önce

erdoğan uyarı gibi tehdit etmiş. çünkü daiş dostlarını avrupalılara saldırmak için örgütü türkiye üzerinden kendileri göndermiş. ben bile bunun farkındaydım ve avrupada yaşayan akrabalarıma da dikkatlı olun demiştim.

Dersim
Dersim - 4 yıl Önce

Birinci derecede Sen hirsizzzz katilllll Erdogan ? Sen sorumlusun !!!

SIRADAKİ HABER