Erdoğan'dan yeni operasyon sinyali

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD'de, Fırat'ın doğusuna operasyon ile ilgili bu açıklamaları yapatı

Erdoğan'dan yeni operasyon sinyali

Birleşmiş Milletler (BM) Genel Kurulu'na katılmak için ABD'ye giden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, buradaki toplantıda iki ayrı toplantıda, Fırat'ın doğusuna yapılacak olası bir operasyonla ilgili peş peşe mesajlar verdi. Erdoğan, "Fırat'ın doğusunu kapsayacak şekilde güvenli bölgeleri artırmaya devam edeceğiz" dedi.

ABD'de bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeni operasyonların sinyalini verdi. Erdoğan'ın konuşmasından ilgili bölüm şöyle:

"Şehitler vererek gerçekleştirdiğimiz operasyonlar sayesinde 260 binin üzerinde Suriyeli kardeşimizin vatanlarına dönmesini sağladık. Son İdlib krizinde olduğu gibi, tek bir sivilin dahi burnunun kanamaması için diplomatik alanda yoğun çabalar yürüttük. Bu gayretlerimizin meyvesini almaya da başladık. Bir dönem teröristlerin ellerini kollarını sallayarak dolaştığı bölgelerde, bugün Suriyeli çocuklar hiçbir korku duymadan okullarına gidiyor. Afrin'de, El-Bab'da, Cerablus'ta gidiyor. İnşallah önümüzdeki dönemde Fırat'ın doğusunu da kapsayacak şekilde, Suriye'nin içindeki güvenli bölgeleri artırmaya devam edeceğiz. Ülkemize yönelik terör tehdidi son bulana, Suriye'nin geleceğine kasteden çetelerin kökü kazınana kadar mücadelemizi sürdüreceğiz. Aynı şekilde ilk kıblemiz Kudüs'ü, işgalcilerin ve Filistinlilere devlet terörü uygulayanların ihtiraslarına terk etmeyeceğiz. İsrail ve Amerikan yönetimlerinin Kudüs'ün izzetini ve onurunu ayaklar altına alan tacizlerine karşı mücadelemizi diplomaside en üst düzeyde vereceğiz."

Güncelleme Tarihi: 24 Eylül 2018, 21:23

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >


YORUM EKLE
YORUMLAR
adar
adar - 2 yıl Önce

artik bunlar bos laflar kendini kurtarmak icin bos atiyor önce türkiyenin ekonomini düzetlesin dilen meyi biraksin avcunu acmis simdide dilenmeye cikti erdogan pasa

SIRADAKİ HABER