Erdoğan'dan cenaze töreninde idam açıklaması: Atacağımız adımlar yakındır

Erdoğan, Sivas'ta düzenlenen törene katıldı

Erdoğan'dan cenaze töreninde idam açıklaması: Atacağımız adımlar yakındır

Yüksekova saldırısında hayatlarını kaybeden astsubat eşi Nurcan Karakaya ve 11 aylık bebeği Mustafa Bedirhan Karakaya için memleketleri Sivas'ta cenaze töreni düzenlendi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da Sivas'ta törene katıldı. Erdoğan, eşi ve bebeğini kaybeden Astsubay Serkan Karakaya ve ailesine başsağlığı diledi.

Cenaze namazının ardından konuşan Erdoğan, idam tartışmalarına değindi.

Erdoğan şunları söyledi:

"idam konusundaki hassasiyetimi biliyorsunuz. Bütün mesele parlamentoya geldiği zaman parlamentodan geçtiği anda benim için onaylamamak diye bir şey yoktur, onaylarım. Çünkü biz bu tür katillerin konumunun ne olduğunu biliyoruz. Ve biz biliyoruz ki, bunlar bu yaptıkları katliamla bedelini aynen ödemek durumundadırlar. Ve bununla ilgili de inşallah atacağımız adımlar yakındır.

Şunu bilmenizi istiyorum, Hans ne der, Corç ne der biz buna bakmayız. Allah ne der biz buna bakarız. Biz şehide ve yavrusunu uğurluyoruz. Ama Serkan yavrumuza da sabırlar diliyorum. Biliyorum ki sizler oradaki bu görüşmeyle birlikte belki sizin o çağrınıza karşı farklı bir sada ile gelmenin o da huzuru içinde oldu. Ama bundan dolayı da hiç rahatsız olmayacağız. Çünkü bu yolculuk farklı bir yolculuk. Bunlar birer vesileydi."

Güncelleme Tarihi: 02 Ağustos 2018, 16:22

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER