'Erdoğan-Bahçeli ortak miting düzenleyebilir'

AKP Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş, yerel seçim çalışmalarına ilişkin mesajlar verdi

'Erdoğan-Bahçeli ortak miting düzenleyebilir'

AKP Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin yerel seçimde 'önemli' bazı illerde ortak miting düzenleyebileceklerini söyledi.

Yerel seçimde ittifak yapacak olan AKP ve MHP ortak mitingler de düzenlemeye hazırlanıyor. CNN Türk’te soruları yanıtlayan AKP Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş, yerel seçim çalışmalarına ilişkin mesajlar verdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin önümüzdeki günlerde tekrar bir araya gelebileceğini belirten Kurtulmuş, “Cumhurbaşkanı Erdoğan ve MHP lideri Bahçeli yerel seçimde önemli bazı illerde ortak miting düzenleyebilir” dedi.

Kurtulmuş, ABD’nin Suriye Özel Temsilcisi James Jeffrey’in “Devlet altı yapılarla daimi ilişkilerimiz yoktur. Uzun dönemde askeri ve siyasi bir destekten bahsediyorsanız, bu yönetimin böyle bir politikası yok. İsrail’in, sınırındaki Hizbullah’ı kendine tehdit olarak gördüğü gibi, Suudilerin sınırlarındaki Husileri kendilerine tehdit olarak gördüğü gibi onlar da (Türkiye) PYD’yi en azından kendileri için potansiyel bir tehdit olarak görüyorlar. Bunu dikkate almalıyız, alıyoruz ve Türklerle bu konuda çalışıyoruz” sözlerini eleştirdi. Kurtulmuş “Jeffrey’in YPG açıklaması kabul edilemez. PKK terör örgütüdür, siyasi organizasyon olmaz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 19 Aralık 2018, 09:18

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER