Erdoğan'a "Suikast timi" davasında sanık avukatları çekildi

Muğla 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde başlayan davanın bir numaralı sanığı Fethullah Gülen, bir numaralı müşteki de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan

Erdoğan'a "Suikast timi" davasında sanık avukatları çekildi

15 Temmuz Darbe Girişimi'nde Marmaris’te Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a suikast girişiminde bulundukları iddiasıyla yargılanan askerlerin davası Muğla’da başlandı.

Erdoğan'a "Suikast timi"nin yargılaması davasında flaş bir gelişme yaşandı.

Baronun atadığı bazı sanık avukatları davadan çekildi. Davanın bir numaralı sanığı Fethullah Gülen'i ise kimse savunmak istemedi.

Muğla 2. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından görülecek davada 44’ü tutuklu, 47 sanık bulunuyor. Duruşma salonuna dönüştürülen Muğla Ticaret ve Sanayi Odası Salonu'na gruplar halinde Jandarma eşliğinde götürülen sanıklar ilk kez görüntülendi. Sanıkların getirilişi sırasında salon etrafında toplanan yurttaşlar sanıkları protesto etti.

Muğla’nın Marmaris ilçesinde Cumhurbaşkanı’na suikast girişiminde bulunan 44’ü tutuklu üçü firar 47 sanıklı davanın duruşması Muğla 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde başlayan davanın bir numaralı sanığı Fethullah Gülen, bir numaralı müşteki de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan.

Güncelleme Tarihi: 20 Şubat 2017, 22:57

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER