Erdal Eren mezarı başında anıldı

17 yaşında idam edilen Erdal Eren , Ankara Karşıyaka'daki mezarı başında anıldı

Erdal Eren mezarı başında anıldı

12 Eylül askeri rejimi tarafından 37 yıl önce, 13 Aralık 1980 tarihinde 17 yaşında idam edilen Erdal Eren, Karşıyaka Mezarlığı’ndaki mezarı başında anıldı.

Emek Partisi(EMEP) ve Emek Gençliği tarafından düzenlenen anma Karşıyaka Mezarlığı 2 No’lu kapıda, Eren’in mezarına yürüyüşle başladı.

‘DARBE KOŞULLARI AK PARTİ TARAFINDAN DEVAM ETTİRİLİYOR’

Saygı duruşuyla başlayan anmada, konuşan EMEP Genel Başkanı Selma Gürkan, “Erdal Eren, Sinan Suner ile Ercan Koca’yı buluşturan şey, sömürgeci politikalara, halkları, emekçileri soyan düzene karşı birikmiş öfkeleri ve halklarına olan bağlılıklarıydı” ifadelerini kullandı. 12 Eylül darbe koşullarının AK Parti tarafından devam ettirildiğini söyleyen Gürkan, “Ülke sömürü cehennemine dönüşmüş durumdadır. Yine Türkiye, barış isteyenlerin cezaevine dönüşmüştür. AKP’nin artık bu ülkenin sorunlarına getireceği bir çözümü yoktur” dedi.

‘DARBEYE KARŞI, OHAL’E KARŞI MÜCADELE EDECEĞİZ’

Eren için yapılan anma etkinliğinde konuşan Ankara Devrimci 78’liler Derneği Başkanı Hüseyin Esentürk ise “Darbe rejimi her alanda devam ediyor. Hala hastane yapmak yerine, okul yapmak yerine cezaevleri ve camiler yapılıyor. Bizler de Erdal’ın mücadele ruhuyla kuşanarak, darbeye karşı, OHAL’e karşı sokaklarda mücadele edeceğiz” diye konuştu.

Kaynak: Gazete Duvar 

Demokrat Haber'e destek vermek ister misiniz? >>>

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER