Enkazdan çıkarılan 12 yaşındaki Miraç hayatını kaybetti

Elazığ’daki depremde yıkılan 4 katlı Mavi Göl apartmanında enkaz altından sağ olarak çıkarılan 12 yaşındaki Miraç Dişli hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen yaşamını yitirdi

Enkazdan çıkarılan 12 yaşındaki Miraç hayatını kaybetti

Elazığ'ın Maden ilçesinde yıkılan binanın enkazının altında kalan 6 aylık hamile Pınar Dişli ve oğlu 12 yaşındaki Miraç, 8 dakika arayla yaralı olarak enkazdan çıkarıldı.

Hastaneye kaldırılan yaralılardan Miraç Dişli, kurtarılamadı.

Elazığ'da dün saat 20:55'te merkez üssü Sivrice ilse olan 6.6 büyüklüğündeki deprem sırasında Maden ilçesine bağlı Gezin Mahallesi'ndeki 4 katlı Mavi Göl apartmanı yıkıldı.

Binada oturan 5 kişi enkaz altında kaldı. AFAD ekipleri, depremzedeleri kurtarmak için çalışma başlattı.

Depremin hemen ardından Rabia Göğdemir yaralı kurtarıldı. Saat 00.30 sıralarında ise Maviye Buğdaylı'nın cansız bedenine ulaşıldı.

Saatler 08.10'u gösterdiğinde, bu kez hamile eşi ve çocuğuyla enkaz altında kalan Miraç Dişli'ye ulaşıldı.

Yaralı olarak kurtarılan Miraç Dişli hazır bekleyen ambulansla hastaneye kaldırılarak tedaviye alındı. Miraç Dişli'nin sağ çıkarılması, eşi ve oğlu ile ilgili umutları artırdı.

Ekiplerin yaptığı titiz çalışmayla, Pınar Dişli ve oğlu Miraç'ın da yeri belirlendi. Saat 09.10'da 6 aylık hamile Pınar Dişli, yaralı kurtarıldı.

8 dakika sonra ise ekipler, bu kez oğlu Miraç'a ulaştı.

Yaralı anne ve oğlu, ambulanslarla hastaneye kaldırıldı. Tedaviye alınan yaralılardan Miraç Dişli, doktorların tüm çabasına karşın kurtarılamadı.

Anne ve oğluna ulaşılmasının ardından binanın enkazında yapılan çalışmalar sonlandırıldı.

Güncelleme Tarihi: 25 Ocak 2020, 20:14

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER