Enis Berberoğlu'nun eşinden 'zorunlu' açıklama: Yalanlarınızda boğulacaksınız

Oya Berberoğlu, kendisini ve kızını hedef alan haberlere karşı yazılı bir açıklama yaptı

Enis Berberoğlu'nun eşinden 'zorunlu' açıklama: Yalanlarınızda boğulacaksınız

Tutuklu CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu’nun eşi Oya Berberoğlu, kendisini ve kızını hedef alan haberlere karşı yazılı bir açıklama yaptı.

Son olarak Yeni Akit’te yazan Fethullah Gülen’in eski sağ kolu Nurettin Veren, Berberoğlu’nun kızının eski Zaman gazetesi genel yayın yönetmeni Ekrem Dumanlı’nın gelini olduğunu iddia etmiş, Berberoğlu tekziple bu iddiayı yalanlamıştı. 

Oya Berberoğlu açıklamasında, “Ailemize atılan iftiraların tamamının yalan, gerçek dışı ve mesnetsiz olduğu açıktır. Medya aracılığı ile ileri sürülen asılsız iddiaların hepsini reddediyor, çamur atanları kınıyorum. Herkesi insafa davet ediyor ve bir kez daha tekrarlıyorum; yalanlarınızda boğulacaksınız” dedi.

‘Kamuoyuna Zorunlu Açıklama‘ başlıklı açıklamanın tamamı şöyle:

“Uzun süredir eşim Enis, kızım Dilara ve son olarak bana yönelik yürütülen iftira kampanyası ile karşı karşıyayız. Bu iftira kampanyası için o kadar alçaldılar ki; henüz hiç evlenmemiş kızımızı FETÖ gelini olmakla, katılmadığı bir toplantıya katıldığı ve hatta tutuklandığını dahi ileri sürerek itham ettiler, iftira attılar.

İftira niteliğindeki her bir asılsız iddiaya ilişkin gerekli yanıtları açıklamalarımızla verdik ve hukuki adımları attık. Hukuki yollardan hak arayışımız sürmekte ve fakat bu mesnetsiz ithamlara karşı yazılı açıklama yapmam artık zaruri olmuştur. Eşim Enis, hukuksuzca müebbete, iyi halden 25 seneye mahkum edildi, mahkeme sürecinde suç icat edilerek bu cezanın kapısı açıldı.

Hakkındaki fezlekede ileri sürülmeyen bir kanun maddesine dayanılarak cezalandırıldı. Anayasa Mahkemesi’nin açık kararı, Anayasa’da açık madde varken tutuklandı. Üst mahkemelerdeki hukuki süreç devam etmekte ve inanıyorum ki tüm bu hukuksuzluklar düzeltilecektir, adaletin er geç tecelli edeceğini biliyorum. 

Hak, hukuk arayışıma, herkes için bağımsız ve tarafsız adalet sisteminin kurulmasına naçizane katkı sunmaya yılmadan devam edeceğim. Bir kez daha belirtmek isterim ki, biz ne casus ne de teröristiz. Alnımız ak, vicdanımız rahat. Sadece yurtsever, erdemli insanlarız. Enis de, ben de yıllarca büyük bir özveri ile vatanımız, ülkemizin çağdaş geleceği, halkımızın, çocuklarımızın mutluluğu için çalıştık.

Mesleğimizi doğru yapmak için uğraştık, kişisel tarihlerimiz ortadadır. İsimlerinden dahi söz etmek istemediğim bazı kişi ve medya kuruluşları ise iftira kampanyasını sürdürmekteler, sosyal medya paylaşımları, sözde programlar, yazılar ve haberlerle…

Benim CHP Genel Merkezi’ni ‘her gün’ arayarak ‘CHP’yi tehdit ettiğim’ vs gibi iftiraları ile kendi kampanyalarını utanmadan devam ettiriyorlar. Hem çok kızıyorum, hem gülüyorum. Enis’in mahkeme sürecinde verdiği savunma ortadadır, Mahkeme bunu kale almadı.

Ailemize atılan iftiraların tamamının yalan, gerçek dışı ve mesnetsiz olduğu açıktır. Medya aracılığı ile ileri sürülen asılsız iddiaların hepsini reddediyor, çamur atanları kınıyorum. Herkesi insafa davet ediyor ve bir kez daha tekrarlıyorum; yalanlarınızda boğulacaksınız. Gazeteci, büyük düşünür Emile Zola’nın bir sözüyle açıklamamı bitirmek isterim: ‘Adalet ancak hakikatten, saadet ancak adaletten doğabilir.’ Sağduyu, vicdan, dürüstlük ve gerçekçilik…”

Güncelleme Tarihi: 14 Ağustos 2017, 13:08

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER