En çok koronavirüs vakası görülen iller açıklandı

Koca, twitter hesabından paylaştı

En çok koronavirüs vakası görülen iller açıklandı

Bakan Koca, 13-19 Mart arasında illere göre her 100 bin kişide görülen Covid-19 vaka sayılarını açıkladı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Twitter üzerinden yaptığı paylaşmda "İllerimizde haftalık 100.000 nüfusa karşılık gelen toplam vaka sayısını gösteren insidans haritamızı ekte görebilirsiniz. Normale dönmek elimizde. Bu ancak tedbirle mümkün" ifadelerini kullandı.

​Haftalık verilere göre Samsun, Giresun, Sinop, Balıkesir ve Yalova 100 bin kişide en çok Covid-19 vakası görülen iller oldu. Şırnak, Siirt, Hakkari, Mardin ve Şanlıurfa 100 bin kişide en az Covid-19 vakası görülen iller oldu.

Bakan Koca Twitter'dan "Virüsü yok sayamayız. Onun normal hayatımızı elimizden almasına da izin vermemeliyiz. Bunu tedbirlere uyarak başarabiliriz" ifadesini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 21 Mart 2021, 09:36

YORUM EKLE
YORUMLAR
Hayri Uygun
Hayri Uygun - 2 ay Önce

İNSANLAR avm DE KOLAY YEMEK YESİN LER DİYE HERŞEYİ SERBES BİRAKTİLAR HASTALİK HAD SAFAYA ÇİKTİ ...şimdi soruyorum evinde yemek yemek varken neden dişarida yemeyi düşündünüz , neden güzel havaya kapilip gezmeyi düşündünüz..neden eğlenmeyi düşündünüz..şimdi soruyorum size yaşamakmi güzel yoksa korku dolu hastalıkla mucadele etmekmi daha güzel ....haaa yoksa koronadan ÖLMEKMİ güzel ..siz siz olun gezmeye ,dolaşmaya , dişarida yemek yemeye devam edin ..ama hayati ve yaşamayi bize birakinnn...başkalarina sebep olmayiniz....SOSYETELER

SIRADAKİ HABER