Emniyet'ten komiserin darp ettiği avukata ilişkin açıklama

Komiser G.K. ve 4 personelin, görevden uzaklaştırıldığı bildirildi

Emniyet'ten komiserin darp ettiği avukata ilişkin açıklama

Emniyet Genel Müdürlüğünce, İstanbul'da bir avukatın komiser tarafından darbedildiği görüntülere yönelik başlatılan idari soruşturma kapsamında komiser G.K. ve 4 personelin, görevden uzaklaştırıldığı bildirildi.

Emniyet Genel Müdürlüğünden, Bayrampaşa İlçe Emniyet Müdürlüğünde görevli bir komiserin, bir kadın avukatı darbettiği haberlerine ilişkin yazılı açıklama yapıldı.

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

"04.06.2018 tarihinde yürütülmekte olan bir tahkikatla ilgili Bayrampaşa İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliğine müvekkili ile görüşmek maksadıyla gelen avukat G.S.Y'nin burada görevli komiser G.K. tarafından koluna vurmak suretiyle darbedildiği tespit edilmiş, komiser G.K. ve 4 personel hakkında adli ve idari işlem başlatılmıştır. Bahse konu olayla ilgili başlatılan idari tahkikat kapsamında komiser G.K. ve 4 personel, 11.07.2018 tarihli Valilik oluru ile görevden uzaklaştırılmış olup, haklarında yapılan adli ve idari tahkikat devam etmektedir."

Emniyet teşkilatının her zaman bu ve benzeri hukuk dışı eylem ve işlemlere karşı olduğu aktarılan açıklamada, "Bu tür eylem içinde bulunan kendi personelimiz de olsa hiçbir surette müsamaha gösterilmeyeceği, yasal gereğine tevessül edileceği ve yasal işlemlerin tavizsiz yapılacağı kamuoyuna saygı ile duyurulur." ifadeleri kullanıldı.

 NE OLMUŞTU?

Bayrampaşa İlçe Emniyet Müdürlüğü Araştırma Büro Amirliği’ne gelerek gözaltına alınan bir şüphelinin ifadesine katılmak isteyen bir kadın avukat , polis amirinin şiddetiyle karşılaşmıştı.

Kadın avukat, komiserin kendisine “Burada çok avukat dövdük, sizi de dövelim mi” dediğini söylemişti.

Görüntülerde, emrindeki polislerden sopa getirmelerini isteyen komiserin polis merkezinin içinde kadın avukatın eline vurduğu görülüyordu.

Komiserin polislerden getirmelerini istediği silahla ateş ettiği de öne sürülmüştü.

Güncelleme Tarihi: 06 Eylül 2018, 12:47

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER