Emine Erdoğan'a verilen ödülün sırrı

Londra’da düzenlenen törenleri, “World Humanitarian Limited” isimli şirket düzenledi

Emine Erdoğan'a verilen ödülün sırrı

Londra’da düzenlenen törenleri, “World Humanitarian Limited” isimli şirket düzenledi. Şirket kayıtlara göre, 19 Kasım 2018’de kurulmuştu. Faaliyetleri ise sergi, konferans, organizasyon faaliyetleriydi. 
Türkiye 31 Mart seçimlerinin ardından günlerce, İstanbul’da mazbatanın verilmesini bekledi. 

17 Nisan’da İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, İl Seçim Kurulu’na davet edilerek mazbatası verildi. İmamoğlu’nun mazbatasını aldığı anlarda, televizyonların büyük bir kısmı canlı yayından çıkarak, Londra’ya bağlandı. 

Canlı yayında verdikleri habere, "Emine Erdoğan'a Avrupa'dan ödül" başlığını atmışlardı. 

Emine Erdoğan da twitter hesabından yaptığı açıklamada “Bugün, Londra’da, insani faziletlerin ödüllendirildiği BM destekli Dünya İnsaniyet Forumu’na katılarak ülkem adına şahsıma takdim edilen ‘Farkındalık Yaratanlar’ ödülünü almaktan dolayı memnuniyet duydum” dedi. 

BU ÖDÜLÜ KİM VERMİŞTİ? 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’a ödülü, “World Humanitarian Forum” yani Dünya İnsaniyet Forumu vermişti. 

Londra’da düzenlenen törenleri, “World Humanitarian Limited” isimli şirket düzenledi. Şirket kayıtlara göre, 19 Kasım 2018’de kurulmuştu. Faaliyetleri ise sergi, konferans, organizasyon faaliyetleri idi… 

Şirketin 3 kurucusu gözüküyordu: 

-Mustafa Cingöz 

-Feraye Özfescioğlu 

-Sergen Komur 

Mustafa Cingöz’ün, Erdoğan’ın aile dostu olduğu belirtiliyor. Özfescioğlu ise yıllardır Mustafa Cingöz’le birlikte çalışan bir isim. Ticari faaliyetlerini Trio İstanbul Fuar Yapım şirketi ve Paragon Uluslararası Fuar Hizmetleri şirketi üzerinden yürütüyorlar. Bu iki ismin İngiltere’de ayrıca “MC Events Group” adlı bir şirketi daha bulunuyor. 

Birçok kamu ihalesi de alan şirket, AKP’nin organizasyonlarında da boy gösteriyor.

Diğer ortak Sergen Komur ise 1992 doğumlu bir İngiliz vatandaşı. Komur, kayıtlarda 4 şirkette yönetici olarak görünüyor. 

Anadolu Ajansı’nın haberinde “Ödülle, Emine Erdoğan'ın Türkiye'nin TİKA, AFAD ve Türk Kızılay gibi kurumları aracılığı ile tüm dünyaya örnek teşkil eden insani yardım çalışmaları küresel ölçekte taçlandırılacak” denilmişti.

Kaynak: Odatv.com 
 

Güncelleme Tarihi: 21 Nisan 2019, 16:34

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
YORUMLAR
CAN ATAKLI ÖYLE DEMİYOR
CAN ATAKLI ÖYLE DEMİYOR - 10 ay Önce

35 bin dolara HERKEZE ÖDÜL VERİLİYOR .CAN ATAKLI SÖYLEDİ .Benimde ödülüm var diyor CAN ATAKLI .ARAP emineyede kocası almıştır . Bu kadının eğitim düzeyi ilk okul 3 sınıftan terk ÖDÜL KİM BU KADIN KİM PARAYI VEREN ÖDÜLÜ KAPAR yani her halde ÖDÜLMÜŞ ÖDÜL BENİM G...TÜM eh herhalde yani .

SIRADAKİ HABER