Eli sopalı 'polisler' bu kez Antalya

Polis olduğu söylenen saldırganlar Antalya'daki direnişe destek eylemine saldırdı...

Eli sopalı 'polisler' bu kez Antalya

İzmir’de Gezi Parkı eylemine destek vermek için gösteri yapanların polis oldukları öne sürülen eli sopalılar tarafından şiddete maruz kalmasının bir benzeri de Antalya’da yaşandı.

Gezi Parkı’nda 11 gündür devam eden direnişe destek vermek için geçtiğimiz günlerde Çallı semtinde düzenlenen eylemde olaylar çıkmıştı. Olaylar sırasında sivil polis oldukları ileri sürülen eli sopalı kişiler tepkilere neden olmuştu.

Hürriyet gazetesinde yer alan habere göre; sabaha karşı gerçekleştirilen eylem sırasında direnişçilere eli sopalı, taşlı, demir çubuklu 'sivil polisler' saldırdı

Polis oldukları söylenen kişilerden bazıları polis yeleği giyerken, bazıları da yelek giymeden göstericileri kovaladı; bazılarının ise elinde taş olduğu görüldü.

Bu arada, olayların basına yansımasının ardından Antalya Emniyet Müdürlüğü, söz konusu polislerle ilgili soruşturma başlattı.

Antalya Emniyet Müdürü Mustafa Sağlam, “Soruşturma sonunda disipline aykırı davranan personelimiz varsa gerekli işlem yapılır” dedi.

Öte yandan, Antalya Barosu’na bağlı avukatlar, eli sopalı 'polisler'e sert tepki gösterdi.

Güncelleme Tarihi: 08 Haziran 2013, 14:59
YORUM EKLE
YORUMLAR
aysun  azdin
aysun azdin - 5 yıl Önce

Erdoganin allah belasini versin...Biz Ataturk evlatlariyiz..Fettullahin degill..Poliste artik Fettullahin kopekliginden vazgecsin...