Elazığ’da hasarlı binalar yıkılıyor

AFAD, Elazığ ve Malatya'da incelenen ve acil olarak yıkılacak 12 binanın tespit edildiğini kaydetti

Elazığ’da hasarlı binalar yıkılıyor

Elazığ’da merkez üssü Sivrice olan 4,5 şiddetinde bir artçı deprem daha meydana geldi. Tespit edilen hasarlı binaların yıkımına başlandı.
 
Elazığ'ın Sivrice ilçesinde meydana gelen 6,8 büyüklüğündeki depremin ardından arama ve kurtarma çalışmaları sona erdi. Depremin ardından başlayan arama kurtarma çalışmalarında, Elazığ'da 37, Malatya Doğanyol'da ise 4 kişi olmak üzere toplamda 41 kişi yaşamını yitirdi. 
 
951 ARTÇI DEPREM
 
Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), depremin ardından 951 artçı sarsıntının meydana geldiğini açıkladı. 
 
AFAD, Elazığ ve Malatya'da incelenen 2 bin 945 yapıdan 87'sinin yıkıldığı, bunlardan 1287'sinin ağır hasar aldığı, 56'sının orta ve 876'sının az hasarlı olduğu, acil olarak yıkılacak 12 binanın tespit edildiği, 627 binanın ise hasar görmediği kaydedildi. 
 
Arama kurtarma çalışmalarının sona ermesi ardından hasarlı yapıların yıkımına başlandı. Mustafa Paşa Mahallesi’nde ağır hasar gören 5 katlı bir binanın yıkımına başlandı.
 
Elazığ’da, akşam saatlerinde merkez üssü Sivrice ilçesi olan 4,5 bir artçı deprem daha meydana geldi. Sarsıntının ardında sokağa çıkan yurttaşlar, sokak ve parklarda ateş yakarak bekleyişlerini sürdürüyor.

Güncelleme Tarihi: 28 Ocak 2020, 11:13

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER