Ege Üniversitesi'nde acil olmayan tüm ameliyatlar durduruldu

Karantinaya alınan sağlık çalışanlarının rutin çalışmayı etkileyecek düzeyde olması sebebiyle tüm acil dışı ameliyatlar ikinci bir talimata kadar durduruldu

Ege Üniversitesi'nde acil olmayan tüm ameliyatlar durduruldu

Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde anestezi çalışanının izolasyona alınması üzerine tüm elektif (acil dışı) ameliyatlar ikinci bir talimata kadar durduruldu.

Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Anestezi ve Reanimasyon Ana Bilim Dalında yatmakta olan bir hastada Covid-19 çıktığı ve bu nedenle anestezi çalışanlarının bir bölümünün karantinaya alındığı öğrenildi.

"RUTİNİ ETİLEYECEK DERECEDE ANESTEZİ ÇALIŞANI KARANTİNADA"

Karantinaya alınan sağlık çalışanlarının rutin çalışması etkileyecek düzeyde olması sebebiyle elektif ameliyatlar ikinci bir talimata kadar durduruldu.

Başhekimlik tarafından çok ivedi notuyla Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi'nin tüm ana bilim dallarına gönderilen yazıda, "Anestezi ve Reanimasyon Anabilim Dalı’nda yatmakta olan Covid-19 tanılı bir hastadan kaynaklı kontaminasyon nedeniyle 'rutini etkileyecek derecede' anestezi çalışanının izolasyona alındığı belirtildi. Anestezi servisinde bir hastada Covid-19 belirlenmesi üzerine bölüm çalışanlarının bir bölümü karantinaya alındı. Bu nedenle hastanemizdeki elektif ameliyatlar ikinci bir talimata kadar durdurulmuştur” denildi.

Güncelleme Tarihi: 13 Eylül 2020, 12:17

YORUM EKLE
YORUMLAR
Remzi ÇELİK
Remzi ÇELİK - 6 ay Önce

Sıradan ,gariban bir insan olarak 2 yıldır internetten bu (Ege) üniversitenin göz polikliğinden randevu alamadım..Onları da her şeyi mükemmel gösterenleri de Allah'a havale ediyorum...

SIRADAKİ HABER