Ege'de yine mülteci faciası: 17 kişi yaşamını yitirdi

Çanakkale ve Bodrum'dan Yunanistan'a gitmeye çalışan mültecilerden 13'ü yaşamını yitirdi, Yunanistan'da ise batan bir bottaki 3 çocuk ile 1 kadın öldü

Ege'de yine mülteci faciası: 17 kişi yaşamını yitirdi

Çanakkale'nin Ayvacık ilçesi açıklarında Yunanistan'ın Midilli Adası'na gitmeye çalışan mültecileri taşıyan botun batması sonucu 12 kişi hayatını kaybetti. Faciadan 25 kişi ise kurtarıldı. Bodrum'dan Yunan adası İstanköy'e geçmeye çalışan 15 Pakistanlı mültecinin bulunduğu lastik botun alabora olması sonucunda ise1 mülteci yaşamını yitirdi. Yunanistan açıklarında batan başka bir botta ise 15 mülteciden 3'ü çocuk 4 kişi yaşamını yitirdi.

ÇANAKKALE'DE 12 KİŞİ YAŞAMINI YİTİRDİ

Haber Türk'ün aktardığına göre, Çanakkale'deki olay dün gece meydana geldi. Suriyeli mültecileri taşıyan ahşap tekne, Ayvacık sahillerinden Yunanistan'ın Midilli Adası'na gitmeye çalışırken battı.

Sahil güvenlik ekipleri, teknede boğulma tehlikesi geçiren 25 kişiyi kurtarabildi, 12 kişi ise boğularak hayatını kaybetti.

Cenazeler Babakale Limanı'na getirilerek Ayvacık Devlet Hastanesi morguna kaldırılacak.

Sahil güvenlik ekiplerinin bölgede çalışma yaptığı öğrenildi.

BODRUM AÇIKLARINDAKİ FACİADA 1 KİŞİ ÖLDÜ

Bodrum'dan Yunan adası İstanköy'e geçmeye çalışan 15 Pakistanlı mültecinin bulunduğu lastik bot, alabora oldu. Suya düşen 14 mülteci, kurtarılırken, 1 kişinin cenazesine ulaşıldı.  

YUNANİSTAN'DA 3'Ü ÇOCUK 4 ÖLÜ

Yunanistan'da yayın yapan 'www.protothema.gr' sitesinin haberine göre; Bodrum Turgutreis'ten Yunan adası Kilimli'ye geçmeye çalışan 15 mültecinin içinde olduğu bot battı. 3 çocuk ile 1 kadın öldü, 11 kişi kurtarıldı.

Cenazeler otopsi için Rodos adasına gönderildi.

Güncelleme Tarihi: 17 Ekim 2015, 12:24
YORUM EKLE