Edirne’de 14 asker zehirlenme şüphesiyle hastaneye kaldırıldı

Trakya Üniversitesi Rektörü Tabakoğlu, askerlerin besin zehirlenmesi ya da güneş çarpması nedeniyle rahatsızlanmış olabileceğini söyledi

Edirne’de 14 asker zehirlenme şüphesiyle hastaneye kaldırıldı

Edirne’deki 54’ncü Mekanize Piyade Tugay Komutanlığı’na bağlı Korgeneral Celalettin Alkoç Kışlası’nda görevli 14 asker, akşam yemeğinin ardından rahatsızlanarak hastaneye kaldırıldı.

Karın ağrısı, bulantı ve kusma şikayetiyle görülen askerlerden sekizi Edirne Sultan 1’nci Murat Devlet Hastanesi’ne, altısı ise Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne kaldırıldı.

Acil serviste tedaviye alınan askerlere serum tedavisi uygulandı. Müşahade altında tutulan askerlerin sağlık durumlarının iyi olduğu belirtildi.

Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, askerlerin besin zehirlenmesi ya da güneş çarpması nedeniyle rahatsızlanmış olabileceğini belirterek, yapılacak tahlillerin ardından durumun netleşeceğini söyledi.

Hastane Başhekimi Prof. Dr. Abdullah Taş ise askerlerde baş ağrısı, ishal ve karın ağrısı şikayetleri görüldüğünü belirtti.

Taş,  “Askerlerimizin hayati telikesi yok. Gerekli tedavileri uygulandı. Taburcu etmeye hazırlanıyorum. Şu anda besin zehirlenmesi veya güneş çarpması diye tam olarak bir şey söyleyemiyoruz. Gerekli incelemeden sonra netlik kazanacak” dedi.

(Kaynak: Hürriyet)

Güncelleme Tarihi: 02 Temmuz 2017, 19:51

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER