Edirne Belediye Başkanı: İşçilerin maaşını ödeyemiyoruz

Gürkan, 2 aydır veremedikleri için, bu yıl yılbaşı kutlamalarını iptal ettiklerini söyledi

Edirne Belediye Başkanı: İşçilerin maaşını ödeyemiyoruz

Edirne Belediye Başkanı CHP'li Recep Gürkan, belediyenin geleneksel yılbaşı kutlamalarını bu yıl iptal ettiklerini açıkladı.

Gürkan, belediye olarak Saraçlar Caddesi üzerinde geleneksel hale getirdikleri yılbaşı kutlamalarını, işçilerinin ücretlerini 2 aydır veremedikleri için, bu yıl iptal ettiklerini söyledi.

Başkan Gürkan, "İşçilerimizin maaşlarını ödeyemediğimiz için bizim eğlenmemiz söz konusu olamaz" dedi.

Gürkan, "Son 2 aydır özelikle, aslında 6 aydır ekonomik bir kriz içindeyiz. Sadece biz değil, tüm ülke bu krizde. Biz bunun ilk 4 ayını hissettirmeden işçimize atlattık ama son 2 aydır biz de bütün kurumlar gibi çok büyük bir kriz içerisindeyiz. Tabi ki hazine de böyle. Belki kaçırdınız son çıkan kanun hükmünde kararnamede Vakıflar Bankası'ndaki bir payın hazineye devredilmesiydi. Bu konuda sadece biz değil, hem hazine, hem bütün belediyeler, şirketler ciddi sıkıntıda. Bu bağlamda Ekim ayından bu yana taşeron arkadaşlarımızın maaşlarını ödemekte gerçekten zorlanıyoruz. Daha önce de gecikmeli de olsa maaşları ödedik. Ama ilk kez bu son 2 aydır maaşları ödemekte ciddi zorlanıyoruz" diye konuştu.

120 İŞÇİ ÜCRETLERİNİ ALAMIYOR

Gürkan, 2 aydır Fen İşleri ve Kültür Müdürlüğü birimlerinde çalışan 120 işçinin ücretini ödeyemediklerini belirterek, "Onların maaşlarını ödeyemediğim için konsere para veremem. Belediye olarak şehrimizi süsledik. Ben de işçilerim maaşlarını alamadığı için 2 aydır maaşımı almıyorum. Bunun tam anlamıyla parayla da alakası yok. Etik olarak bu kararı aldık. Yılbaşına işçi maaşsız giriyor, gidip orada eğlenmek etik olarak bana doğru gelmiyor. İşçilerimizin maaşlarını ödeyemediğimiz için bizim eğlenmemiz söz konusu olamaz" dedi.

Kaynak: Hürriyet

Güncelleme Tarihi: 29 Aralık 2017, 17:55

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER