Düşen helikopterin enkazında inceleme başlatıldı

Helikopterde bulunan 4 mürettebatın cansız bedenine ulaşıldı. Askeri personel kazanın neden olduğunu incelemek için bölgeye hareket etti...

Düşen helikopterin enkazında inceleme başlatıldı

Kocaeli'nin Kartepe ilçesinde düşen "S-70B Sikorsky'' tipi askeri helikopterin enkazında inceleme başlatıldı, Askeri bir ekip enkazdan çıkan parçaları incelemek üzere aldı.

Dün Cengiz Topel Havalimanı'ndan eğitim amaçlı havalanan ve düşen S-70B Sikorsky tipi helikopterin yeri belirlendi. Saat 21.00 sıralarında arama kurtarma ekiplerinin bir bölümünün kaydırıldığı Kartepe'nin kayak merkezi ve otel bölgesinin arka bölümündeki ağaçlarla kaplı olan Karaardıçlı mevkiine helikopterin düştüğü anlaşıldı.

Helikopterde bulunan 4 mürettebatın cansız bedenine ulaşılığı bildirildi. Askeri bir ekip helikopter enkazından çıkan parçaları incelemek üzere aldı. İncelemeden sonra kazanın neden yaşandığı anlaşılacak.

Kazada Binbaşı Deniz Akdeniz, Üsteğmen Çağrı Ceyhan, Astsubay Mehmet Karakaşoğlu ve Astsubay Ömer Burak Öğüt yaşamını yitirdi. Askeri personel kazanın neden olduğunu incelemek için bölgeye hareket etti. Uçak enkazından parçalar alındı.

Uçak enkazına ilk olarak civardaki köylüler ulaştı. Köy sakinlerinden Rıdvan Şen, yaptığı açıklamada, kazanın ardından özel harekat ekiplerine katılarak arama çalışması yaptıklarını söyledi.

Yolun yaklaşık 500 metre aşağısında helikopter parçası bulduklarını belirten Şen, "Daha sonra parçaların bulunduğu istikamete doğru yürümeye başladık. 1,5 kilometre yürüdükten sonra helikopteri bulduk. İlk biz ulaştık. Helikopter paramparçaydı" dedi.

Köylülerden Mustafa Özaydın ise kazada helikopterin tamamen yandığına dikkati çekerek, "Gittiğimizde yapacağımız bir şey yoktu. Orada şehitleri gördük" ifadesini kullandı. (Posta)

Güncelleme Tarihi: 13 Ekim 2014, 23:25
YORUM EKLE