'Dünya düzdür' diyen AKP'li Demir'den açıklama

Dünya’nın düz olduğunu öne süren Demir, "İlginç geldiği için paylaştım, inandığım için değil" dedi

'Dünya düzdür' diyen AKP'li Demir'den açıklama

Dünya'nın düz olduğunu iddia eden yazısı sosyal medyada alay konusu olduktan sonra yayından kaldırılan AKP Fatih Gençlik Kolları Başkan Yardımcısı Tolgay Demir, konuyla ilgili açıklama yaptı.

Demir,"İlginç geldiği için paylaştım, inandığım için değil" dedi.

AKP Fatih Gençlik Kolları Başkan Yardımcısı Tolgay Demir’in, ilçenin gençlik kolları sayfasında “Düz dünya teorisi” başlıklı makalesi sosyal medyada alay konusu olunca internet sitesinden kaldırıldı.

Hürriyet'te yer alan habere göre Demir, "Yazıyı okudum, ilginç geldiği için paylaştım. İnandığım için değil; bana ilginç geldi, paylaşmak istedim" dedi.

Bunun üzerine AKP Genel Merkezi’nin devreye girdiği ve yazının kaldırıldığı öğrenildi. Demir, tartışmaların ardından Hürriyet’e şunları söyledi: “Flat Earth Society adlı bir grubun düz dünya teorisi başlıklı yazısını okudum, ilginç geldiği için paylaştım. İnandığım için değil; bana ilginç geldi, paylaşmak istedim. Benim böyle bir söylemim yok. Buna inananlar var."

Güncelleme Tarihi: 04 Eylül 2017, 19:42
YORUM EKLE
YORUMLAR
Murat Aygen
Murat Aygen - 11 ay Önce

nihat erim'den başka hiçbir prof menderes'e biât etmemişti. eğitim düzeyi menderes'inki ile hemen hemen aynı olan ecevit'e ise ne ordeyyuslar biât etti, ne ordeyyuslar.. erim'i ayıplayanlar, ecevit'e biât edenleri hiç ayıplamadılar. bilim türkiye'de taa o zaman bitmişti. sn.tolgay demir'in yaptığı nedir ki?