Dünya Çiftçiler Günü'nde traktör hediye etti

Maçoğlu: Türkiye'de vicdanlı insanların üretim konusunda dayanışma içinde olduğunu gördük

Dünya Çiftçiler Günü'nde traktör hediye etti

Dersim  Belediyesi önünde traktör hibesi nedeniyle program düzenlendi. Törene Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu, firma sahibi Mehmet Şimşeker, belediye çalışanları ile vatandaşlar katıldı. 

Daha önce tarımsal anlamda kendilerine destek olan insanların bulunduğunu anımsatan Başkan Maçoğlu, "Ama bu çok anlamlı bir destek. Dünya Çiftçiler Günü'nde hediye edildi. Mehmet arkadaşımızın ülkemizdeki üretimle dayanışma içinde bulunması bizim için çok önemli. Türkiye'de vicdanlı insanların üretim konusunda dayanışma içinde olduğunu gördük" dedi.

Hibe edilen traktörün her alanda kullanılabilecek ve belediyenin ihtiyaç duyduğu bir araç olduğunu aktaran Maçoğlu, duyarlı davranış nedeniyle teşekkür etti.

Traktör üreticisi Mehmet Şimşeker de, "Traktörümüzün motoru hariç geri kalan parçaların yüzde yüzü ülkemizin ürünü. Ülkemizin işçileri çalışıyor. Ülkemizin sanayisi çalışıyor. Ülkemizin ürünü olarak ülkemize katkısı olan Maçoğlu başkanımız öncülüğünde Tunceli Belediyesi'ne armağan etmek istedik. Çünkü burada çok güzel şeyler oluyor. Bu güzel kooperatifleşmeye katkımız olduysa ne mutlu bize. İnşallah tekeri her döndüğünde ülkemizin tarımına dönmüş olacak" diye konuştu.


YORUM EKLE
YORUMLAR
Komunist Başkan ve Kapitalist İ$ Adami
Komunist Başkan ve Kapitalist İ$ Adami - 2 yıl Önce

Ne guzel bir haber, ne guzel bir tablo: Komunist bir belediyeye traktor bagislayan kapitalist bir businessman/ i$ adami .....
Devlet eliyle bagnazligin, gericiligin, ve ötekilestirmenin körüklendigi gunumuz Turkiyesi'nin bu en karanlik döneminde boylesine umut dolu aydinlik gunler aşılayan bir haber okumak wAllahi cok guzel !!

SIRADAKİ HABER